خدمات شبکه

خدمات شبکه

خدمات شرکت شبکه رایکانت، یک مجموعه مهندسی مشاوره در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌باشد که به شکل تخصصی و متمرکز بر روی خدمات شبکه، خدمات مشاوره رایگان (تلفنی – حضوری)، پسیو شبکه و خدمات کامپیوتری فعالیت می‌کند. شرکت رایکانت به صورت کاملاً تخصصی در بخش‌های مختلفی همچون خدمات شبکه‌‌‌های کامپیوتری، شبکه‌های درون سازمانی و قسمت‌های وابسته به آن برای شرکت‌ها، سازمان‌ها، ادارات کوچک و بزرگ، آموزشگاه‌ها، هتل‌ها و تمامی مجموعه‌هایی که به این نوع از خدمات احتیاج دارند، سرویس‌دهی می‌نماید. مجموعه فعالیت‌های ما طیف گسترده‌ای از انواع خدمات کامپیوتری، خدمات شبکه، مشاوره و پشتیبانی شبکه و سیستم‌های کامپیوتری و خدمات مرتبط با حوزه آی تی را شامل می‌گردد، که در زیر شرح داده شده است:

خدمات رایکانت

خدمات شبکه رایکانت

اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های خدمات شبکه‌های کامپیوتری در شرکت رایکانت شامل موارد زیر می‌باشد که هر کدام مجموعه‌ای از خدمات کوچکتر را شامل می‌گردد:

 1. خدمات مشاوره شبکه و ارائه راهکار
 2. خدمات نصب شبکه، راه اندازی و پیاده سازی شبکه‌های کامپیوتری
 3. خدمات پشتیبانی و نگهداری از شبکه‌های کامپیوتری

ما خدمات فراوانی را در زمینه شبکه و سیستم‌های کامپیوتری به شما ارائه می‌دهیم، رضایت شما خواسته ماست.

علامت تیک

 خدمات مشاوره شبکه

در این بخش، ارائه مشاوره‌های تخصصی و ایده‌های مناسب در زمینه راه اندازی و نصب شبکه، پسیو شبکه، طراحی شبکه، راه اندازی اتاق سرور، خرید تجهیزات شبکه- سرور و کامپیوتر، نصب دوربین مداربسته، نصب سانترال پاناسونیک و … ، نصب UPS و خدمات انفورماتیک به شرکت‌ها، کارخانجات و … هدف اصلی رایکانت می‌باشد. این ایده‌ها و راهکارها با در نظر گرفتن شرایط خاص هر شرکت و همچنین معیارهایی چون هزینه، کیفیت، سرعت، امکان‌سنجی، آینده‌نگری و … صورت می‌گیرد. شرکت نصب و راه اندازی شبکه‌های کامپیوتری رایکانت به صورت رایگان (تلفنی و حضوری) خدمات مشاوره خود را به مشتریان عزیز در تهران و کرج ارائه می‌دهد.

 

اولویت ما در ارائه خدمات مشاوره، در نظر گرفتن هزینه و استاندارد کیفیت طرح پیشنهادی می‌باشد.

علامت تیک

خدمات نصب شبکه

هدف اصلی در این بخش، نصب و پیاده‌سازی شبکه از نظر پسیو و زیرساخت سخت‌افزاری و همچنین از نظر نرم‌افزارها و سرویس‌های شبکه می‌باشد. چنانچه نرم‌افزار شبکه در کنار تجهیزات زیرساختی مناسبی قرار نگیرد، نمی‌تواند نیازهای یک مجموعه را برطرف نماید و حتی خود موجب هدر رفت منابع می‌گردد، در نتیجه این دو بخش باید در کنار یکدیگر به صورت استاندارد و اصولی راه‌ اندازی گردد. 

 خدمات نصب شبکه خود به دو بخش تقسیم می گردد:

علامت صحیح

بخش اول: نصب و راه اندازی تجهیزات پسیو شبکه (زیرساخت و سخت افزار شبکه)

این بخش در واقع همان خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه می‌باشد. طراحی نقشه شبکه، توسعه، نصب و استقرار تجهیزات شبکه مانند کابل، داکت، رک، سرور، سوئیچ، روتر و … در این مرحله انجام می‌گردد. بخشی از این خدمات به شرح زیر می باشد:

 • تجهیزات سخت افزاریآنالیز شبکه و تست فلوک
 • طراحی نقشه شبکه
 • کابل کشی شبکه و ترانکینگ شبکه‌های کامپیوتری
 • راه اندازی و اجرای شبکه های بیسیم Wireless و Point to Point
 • اجرای شبکه ساختار یافته
 • نصب و راه اندازی تجهیزات اتاق سرور همراه با آرایش کابل‌های ارتباطی
 • نصب انواع پچ پنل
 • نصب انواع رک دیواری و ایستاده، سوئیچ و سرور
 • کابل کشی تجهیزات صوتی و تصویری
 • کابل کشی برق و نصب تجهیزات UPS
 • کابل کشی تلفن و نصب تجهیزات سانترال
 • نصب و پیاده سازی تجهیزات دوربین مداربسته تحت شبکه در بهترین فضای ممکن
 • جابه‎جایی تجهیزات پسیو شبکه – جابه‌جایی اتاق سرور
 • توسعه و ارتقاء شبکه
 • ارایه نقشه و مستندات کارهای اجرا شده
 • و …

علامت صحیح

بخش دوم : نصب و راه اندازی اکتیو شبکه (نرم افزار شبکه)

بخشی از خدمات اکتیو شبکه رایکانت:

 • تجهیزات نرم افزارینصب و راه اندازی دامین
 • نصب و راه اندازی سرورهای لینوکسی و ویندوزی
 • نصب و راه اندازی سرویس‌های نرم افزاری تحت شبکه
 • نصب و راه اندازی شبکه های وایرلس
 • نصب و آپدیت سیستم عامل کلاینت و سرورها
 • نصب و راه اندازی انواع آنتی ویروس بر سیستم‌های کامپیوتری و سرور
 • نصب و پیکربندی تجهیزات سخت افزاری شبکه مانند روتر، سوئیچ، فایروال و …
 • خدمات VOIP
 • کنترل و مدیریت مصرف اینترنت
 • نصب فایروال‌های سخت افزاری
 • راهکارهای مجازی سازی
 • نصب و راه اندازی ایمیل سرور
 • و …

در بخش اول، شرکت شبکه رایکانت بر اساس استانداردها و اصول کابل کشی ساخت یافته شبکه و با در نظر گرفتن شرایط هر پروژه، یک زیرساخت مناسب را راه اندازی می‌کند و در بخش دوم با ارائه مشاوره در خصوص سرویس‌ها و نرم افزارها متناسب با نیازهای شرکت و سپس راه‌اندازی و نصب آن‌ها، شبکه را به مرحله بهره‌وری می‌رساند.

متخصصین و کارشناسان رایکانت، توانایی و دانش کافی برای کمک به شرکت‌ها در جهت طراحی، برنامه ریزی و ارتباط تمامی تجهیزات با تکنولوژی‌های متفاوت را دارند. مانند ارتباطات تلفنی تحت شبکه (VOIP)، شبکه‌های کامپیوتری کابلی، وایرلس و فیبرنوری، دوربین‌های مداربسته تحت شبکه جهت نظارت داخلی و خارجی، ارتباطات اینترنتی و غیره. ما می‌توانیم مراکز داده، سرورها، کلاینت‌ها و … را جهت بهره برداری مناسب شرکت‌ها و مجموعه‌های گوناگون با قیمت‌های متنوع آماده نگه داریم به طوری که برای شرکت‌های کوچک نیز مقرون به‌صرفه باشد.

در این بخش اولویت ما رعایت استانداردهای جهانی در راه اندازی و نصب شبکه می‌باشد.

خدمات پشتیبانی شبکه

 

علامت تیک

خدمات پشتیبانی شبکه

این بخش وظیفه نگهداری و پشتیبانی کامپیوترهای شبکه و تجهیزات سخت‌افزاری شبکه و سرویس‌های نرم‌افزای شبکه را بعد از مرحله نصب و راه‌اندازی بر عهده دارد. نگهداری از تجهیزات شبکه، سخت‌افزار شبکه، زیرساخت شبکه، سیستم‌های کامپیوتری، دوربین‌های مداربسته و … به همراه پشتیبانی نرم‌افزارهای تحت شبکه و سرویس‌های شبکه مانند سیستم‌عامل سرور و کلاینت، دامین، ایمیل سرور، بک آپ سرور، سرورهای حسابداری، فایروال‌ها، نرم‌افزارهای امنیتی، آنتی ویروس‌ها و … از جمله مواردی است که در این بخش انجام می‌شود. خدمات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری و شبکه‌های درون سازمانی به دلیل مهم بودن سرویس‌ها و نرم‌افزارهای اجرا شده در شبکه، از اهمیت ویژه‌ای برای شرکت‌ها و سازمان‌ها برخوردار است.

اولویت ما در این بخش سرعت در ارائه خدمات پشتیبانی و همچنین درستکاری و امانت‌داری می‌باشد.

ویژگی شبکه

ویژگی خدمات شبکه شرکت  رایکانت

خدمات شرح داده شده، بخش اصلی خدمات شبکه رایکانت می‌باشد. ما همواره سعی کرده‌ایم که در این زمینه بهترین خدمات شبکه را با مناسب‌ترین قیمت‌های خدمات پسیو شبکه به مشتریان خود ارائه دهیم. این سرویس‌ها و خدمات همگی در جهت حل مشکلات، بالا رفتن بهره‌وری و سودآوری بیشتر برای شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

از ویژگی‌های شاخص مجموعه رایکانت ارائه خدمات با در نظر گرفتن منافع و توان مالی شرکت‌ها می‌باشد

برای ارائه خدمات بهتر، لزوماً داشتن تخصص و دانش سطح بالا کافی نیست. از آن جا که خدمات مرتبط با شبکه در اکثر مواقع هزینه‌بر و گران هستند، ارائه خدمات مشاوره مناسب، استفاده درست از منابع و همچنین نحوه نصب و راه اندازی سرویس‌ها و زیرساخت شبکه، می‌تواند تأثیر به‌سزایی در میزان هزینه‌های ایجاد شده برای شرکت‌ها داشته باشد. خدمات با کیفیت و مناسب با در نظر گرفتن این نکته که می‌بایست کم‌ترین هزینه ممکن ایجاد گردد، یک کار کاملاً حرفه‌ای و پیچیده می‌باشد. در همین راستا از ویژگی‌های شاخص مجموعه رایکانت ارائه خدمات با در نظر گرفتن منافع و توان مالی شرکت‌ها می‌باشد. ما هزینه‌های گزاف به مشتریان خود تحمیل نمی‌کنیم و همیشه تلاش می‌کنیم تا با آینده‌نگری درست از هزینه‌های اضافی احتمالی جلوگیری کنیم.

خدمات در شرکت رایکانت

 

چرا

چرا رایکانت؟

اگر تجارت شما به سیستم‌های کامپیوتری وابسته است، به جرأت این اطمینان را به شما می‌دهیم که ما تنها ارائه‌دهنده خدمات شبکه‌های کامپیوتری هستیم که می‌توانیم مزایای بسیار زیادی را برای شما به ارمغان آوریم. 

رفع ایرادات و مشکلات

دلایلی که می‌توانید به رایکانت در کسب و کار خود اطمینان کنید:

۱- سرعت در پاسخگویی

ما در کمتر از یک ساعت جوابگوی سوالات شما خواهیم بود. یک تکنسین به طور اختصاصی وظیفه بررسی و رفع مشکلات شما را برعهده خواهد داشت. شما می‌توانید به صورت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید و ما ­می‌توانیم با وارد شدن به سیستم شما از راه دور، مشکلات شما را به سرعت حل کنیم، بدون اینکه نیاز باشد منتظر حضور کارشناس و یا تکنسین شبکه باشید تا در محل شما حاضر گردد.

۲- قابل اطمینان

رایکانت از سال ۱۳۹۰ مشغول به کار است. بزرگترین افتخار و دستاورد ما تعداد زیاد مشترکین ما است که در این سال‌ها به ما اعتماد کرده‌اند.

۳- تجربه

ما فقط تکنسین‌های حرفه­‌ای و با سابقه کاری ۵ تا ۱۰ سال و یا بیشتر استخدام می­‌کنیم. ما به طور منظم فرصت‌های آموزشی‌ در اختیار تکنسین‌هایمان قرار می­‌دهیم تا با آخرین تکنولوژی­‌ها همگام باشیم.

۴- ذکاوت در کار

ما طراحی، ارزیابی و یا امکان‌سنجی راه‌کارهای فناوری را با درک کامل از منافع تجاری شرکت شما، ارائه می‌دهیم.

۵- همه خدمات در یک‌جا

ما به تمامی جنبه­‌های زیرساختی کسب و کار شما مانند مدیریت سخت افزار و نرم افزار، مدیریت زیرساخت شبکه، طراحی و نقشه شبکه، مدیریت پروژه‌های IT، تمدید و نگهداری و تمامی تکنولوژی‌های مرتبط به صورت یک‌جا رسیدگی می‌کنیم. ما بر روی سیستم‌های آی تی شما تمرکز می‌کنیم و شما بر روی کسب و کار خود.

      ۶- ارائه گزارشات و مستندات:

کلیه اموری که توسط متخصصان و کارشناسان رایکانت انجام می‌پذیرد، به‌طور کامل ثبت و یک نسخه از گزارش در شرکت بایگانی و یک نسخه هم به مدیران شرکت ارجاع داده می‌شود.

 

 

اگر درخواست مشاوره و یا اعلام همکاری دارید فرم زیر را تکمیل نمایید :

 • ۶ + ۷۴ =