خدمات شبکه

خدمات شبکه

شرکت پشتیبان شبکه رایکانت ، یک مجموعه مهندسی انفورماتیک می باشد که در زمینه خدمات شبکه و فناوری اطلاعات فعالیت می کند. شرکت رایکانت به صورت کاملاً تخصصی در بخش های مختلفی همچون شبکه‌های کامپیوتری ، شبکه های درون سازمانی و قسمت های وابسته به آن برای شرکت ها ، سازمان ها و تمامی مجموعه هایی که به این نوع از خدمات احتیاج دارند ، سرویس دهی می کند. مجموعه فعالیت های این شرکت طیف گسترده ای از خدمات مرتبط با حوزه آی تی را شامل می شود.

خدمات شبکه رایکانت

این خدمات به صورت کلی در سه بخش اصلی و وابسته به یکدیگر طبقه بندی می شوند ، که شامل موارد ذیل می باشد :

 1. خدمات مشاوره و ارائه راهکار شبکه
 2. خدمات نصب شبکه و راه اندازی و پیاده سازی شبکه
 3. خدمات پشتیبانی شبکه و نگهداری شبکه

این خدمات ، اصلی ترین فعالیت های رایکانت در زمینه خدمات شبکه می باشد و هر کدام مجموعه ای از خدمات کوچکتر را در زیرمجموعه خود شامل می شوند که به شرح زیر می باشد :

خدمات مشاوره و ارائه راهکار شبکه : هدف این بخش ارائه مشاوره و ایده های مناسب در زمینه خدمات شبکه به شرکت ها می باشد. این ایده ها و راهکارها با در نظر گرفتن شرایط خاص هر شرکت و همچنین معیارهایی چون کیفیت ، سرعت ، هزینه ، امکان سنجی ، آینده نگری و … صورت می گیرد. در این زمینه شرکت رایکانت به صورت رایگان خدمات مشاوره خود را به مشتریان ارائه می دهد.

** اولویت ما در ارائه خدمات مشاوره ، در نظر گرفتن هزینه طرح پیشنهادی می باشد **

خدمات نصب شبکه و راه اندازی شبکه : هدف اصلی این بخش ، نصب و پیاده سازی شبکه از نظر پسیو و زیرساخت سخت افزاری و همچنین از نظر نرم افزارها و سرویس های شبکه می باشد. چنانچه نرم افزار شبکه در کنار تجهیزات زیرساختی مناسبی قرار نگیرد ، نمی تواند نیازهای یک مجموعه را برطرف نماید و حتی خود موجب هدر رفت منابع می گردد ، در نتیجه این دو بخش باید در کنار یکدیگر به صورت استاندارد و اصولی راه اندازی گردد. 

این خدمات خود به دو بخش تقسیم می گردد :

 1. بخش نصب و راه اندازی تجهیزات پسیو شبکه ( سخت افزار شبکه  )
  • آنالیز شبکه و تست فلوک
  • طراحی نقشه شبکه
  • کابل کشی و تراکینگ شبکه
  • نصب رک ، سوئیچ و سرور
  • نصب تجهیزات UPS
  • نصب تجهیزات سانترال
  • و …
 2. بخش نصب و راه اندازی اکتیو شبکه ( نرم افزار شبکه )
  • نصب و راه اندازی دامین
  • نصب و راه اندازی سرویس های نرم افزاری تحت شبکه
  • خدمات VOIP
  • کنترل و مدیریت مصرف اینترنت
  • فایروال
  • راهکارهای مجازی سازی
  • نصب و راه اندازی ایمیل سرور
  • و …

در بخش اول ، رایکانت بر اساس استانداردها و اصول کابل کشی ساخت یافته شبکه و با در نظر گرفتن شرایط هر پروژه ، یک زیرساخت مناسب را راه اندازی می کند. و در بخش دوم با ارائه مشاوره در خصوص سرویس ها و نرم افزارها متناسب با نیازهای شرکت و سپس راه اندازی و نصب آن ها ، شبکه را به مرحله بهره وری می رساند.

** در این بخش اولویت ما رعایت استانداردهای جهانی در راه اندازی و نصب شبکه می باشد **

خدمات پشیبانی شبکه : این بخش وظیفه نگهداری و پشتیبانی تجهیزات سخت افزاری و سرویس های نرم افزای شبکه را بعد از مرحله نصب و راه اندازی بر عهده دارد. نگهداری از تجهیزات شبکه ، سخت افزار شبکه ، زیرساخت شبکه ، سیستم های کامپیوتری ، دوربین های مداربسته و … به همراه پشتیبانی نرم افزارهای تحت شبکه و سرویس های شبکه مانند سیستم عامل سرور و کلاینت ، دامین ، ایمیل سرور ، بک آپ سرور ، سرورهای حسابداری ، فایروال ها ، نرم افزارهای امنیتی ، آنتی ویروس ها و … از جمله مواردی است که در این بخش انجام می شود. پشتیبانی شبکه به دلیل مهم بودن سرویس ها و نرم افزارهای اجرا شده در شبکه ، از اهمیت ویژه ای برای شرکت ها و سازمان ها برخوردار است.

** اولویت ما در این بخش سرعت در ارائه خدمات پشتیبانی و همچنین درستکاری و امانت داری می باشد **

ویژگی خدمات رایکانت

خدمات شرح داده شده ، بخش اصلی خدمات شبکه رایکانت می باشد. ما همواره سعی کرده ایم که در این زمینه بهترین خدمات شبکه را به مشتریان خود ارائه دهیم. این سرویس ها و خدمات همگی در جهت حل مشکلات ، بالا رفتن بهره وری و سودآوری بیشتر برای شرکت ها صورت می گیرد.

برای ارائه خدمات بهتر ، لزوماً داشتن تخصص و دانش سطح بالا کافی نیست. از آن جا که خدمات مرتبط با شبکه در اکثر مواقع هزینه بر و گران هستند ، ارائه خدمات مشاوره مناسب ، استفاده درست از منابع و همچنین نحوه نصب و راه اندازی سرویس ها و زیرساخت شبکه ، می تواند تأثیر بسزایی در میزان هزینه های ایجاد شده برای شرکت ها داشته باشد. خدمات با کیفیت و مناسب با در نظر گرفتن این نکته که می بایست کم ترین هزینه ممکن ایجاد گردد یک کار کاملاً حرفه ای و پیچیده می باشد. در همین راستا از ویژه گی های شاخص مجموعه رایکانت ارائه خدمات با در نظر گرفتن منافع و توان مالی شرکت ها می باشد. ما هزینه های گزاف به مشتریان خود تحمیل نمی کنیم و همیشه تلاش می کنیم تا با آینده نگری درست از هزینه های اضافی احتمالی جلوگیری کنیم.