خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه

 
خدمات پشتیبانی شبکه و نگهداری شبکه

یکی دیگر از خدمات شرکت رایکانت در زمینه شبکه و فناوری اطلاعات ، خدمات پشتیبانی شبکه و نگهداری شبکه می باشد. پشتیبانی شبکه های کامپیوتری در حال حاضر یکی از بزرگترین نیازهای شرکت ها ، مؤسسات و سازمان ها در حوزه انفورماتیک می باشد. چرا که با رشد و نفوذ فناوری اطلاعات در تمامی حوزه های کسب و کار موجب شده است که نیاز مبرم  و شدیدی در رابطه با نگهداری شبکه و مراقبت از سیستم ها و سرویس های مرتبط با این حوزه برای صاحبان کسب و کار احساس گردد.

پشتیبانی شبکه و یا به عبارتی نگهداری شبکه ، از کلیدی ترین و مهم ترین خدمات رایکانت می باشد ، این مجموعه تمام تلاش خود را به کار بسته است تا بتواند بهترین خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار را به مشتریان خود ارائه دهد. خدمات پشتیبانی شبکه شامل مجموعه ای از خدمات می باشد که در نهایت منجر به پیشگیری از مشکلات و یا رفع و رجوع مشکلات به وجود آمده در زمینه شبکه می گردد.

این خدمات را می توان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد :

  1. پشتیبانی سخت افزار شبکه
  2. پشتیبانی نرم افزار شبکه

پشتیبانی سخت افزار شامل نگهداری از کلیه تجهیزات سخت افزاری در حوزه آی تی و شبکه مانند تجهیزات پسیو شبکه ، سرورها ، رک ، سوئیچ ، روتر ، دوربین‌های مداربسته  ، سیستم های کامپیوتری و تجهیزات اداری مانند پرینتر ، فکس ، اسکنر و … می باشد.

پشتیبانی نرم افزار شبکه شامل نگهداری از نرم افزارها ، رفع ایرادات احتمالی آن ها ، پیشگیری از وقوع ایرادات و مشکلات ، نصب نرم افزارهای مورد نیاز ، نگهداری اطلاعات و دیتاهای شرکت ، بک آپ گیری و پشتیبان گیری از تمامی اطلاعات و نرم افزارهای موجود ، مستندسازی تمامی اطلاعات مرتبط با شبکه و … می باشد.

اولویت رایکانت در بخش پشتیبانی شبکه ، ارائه خدمات در سریع ترین زمان ممکن می باشد. معتقدیم که خدمت رسانی سریع در این بخش از مهم ترین فاکتورهایی است که برای شرکت ها اهمیت فراوان دارد.

خدمات رایکانت در این بخش برای رفع ایرادات و مشکلات به وجود آمده در شبکه معمولاً به دو شکل صورت می گیرد :

  1. حل مشکلات شبکه به صورت تلفنی و یا به صورت ریموت توسط کارشناس
  2. حل مشکلات شبکه به صورت حضوری توسط کارشناسان شرکت در همان روز و یا حداکثر ۲۴ ساعت پس از اعلام مشتری

خدمات پشتیبانی شبکه و نگهداری از آن در شرکت پشتیبان شبکه رایکانت فقط به صورت قراردادهای سالیانه به مشتریان محترم ارائه می گردد. در این قراردادها شرکت رایکانت اخلاقاً و قانوناً متعهد می گردد که حافظ منافع مشتریان خود و همچنین تمامی اطلاعات مهم آنان بوده و با تمام تلاش و در سریع ترین زمان ممکن ، در صدد حل مشکلات شبکه و رفع ایرادات آن برآید ، تا مشتریان ما با کمترین مشکل و دغدغه ای در این زمینه مواجه بوده و با بالاترین راندمان کاری به کسب و کار خود بپردازند.