خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه

 

پشتیبان شبکه

خدمات پشتیبانی کامپیوتر و شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه و سخت‌افزار یا به عبارتی نگهداری شبکه‌های کامپیوتری، مهمترین فعالیت شرکت رایکانت در زمینه خدمات شبکه‌ می‌باشد. پشتیبانی و نگهداری از شبکه‌های کامپیوتری در حال حاضر اصلی ترین نیاز شرکت‌ها، مؤسسات، کارخانجات، سازمان‌ها، آموزشگاه‌ها ، هتل‌ها و … در حوزه انفورماتیک است. رشد و نفوذ فناوری اطلاعات در تمامی حوزه‌های کسب و کار موجب شده است که تمامی محیطهای تجاری ، اداری ، صنعتی ، آموزشی و … نیاز مبرم و شدیدی در زمینه پشتیبانی کامپیوتر و شبکه، نصب و راه اندازی انواع تجهیزات شبکه و سرویس‌های مرتبط با آن احساس کنند.

در حوزه خدمات شبکه ، پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری، از کلیدی‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌‌های شرکت های ارائه دهنده خدمات شبکه می‌باشد. شرکت خدمات شبکه رایکانت تمام تلاش خود را به کار بسته است تا بتواند بهترین خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه، خدمات مشاوره آنلاین، خدمات شبکه، نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری، خدمات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، پشتیبانی و نگهداری از سرورها، خدمات نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه را با مناسب‌ترین قیمت‌ها و بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه دهد. موارد نام برده شده در بالا، شامل طیف گسترده‌ای از خدمات شبکه و کامپیوتری می‌باشد که استفاده از آن‌ها موجب پیشگیری یا برطرف کردن مشکلات به وجود آمده در زمینه شبکه می‌گردد. پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری و اتاق سرور یک خدمات پیشگیرانه است!

مراحل خدمات پشتیبانی شبکه

انواع خدمات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری

معرفی شبکه

در شرکت رایکانت، خدمات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری در دو بخش کلی دسته بندی می‌شود:

۱- پشتیبانی سخت‌افزار شبکه

۲- پشتیبانی نرم‌افزار شبکه

علامت تیک

پشتیبانی سخت‌افزار شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه و سخت‌افزار ، شامل پشتیبانی و نگهداری از کلیه تجهیزات سخت‌افزاری در حوزه آی‌تی و شبکه مانند تجهیزات پسیو شبکه، سرورها، رک، سوئیچ، روتر، دوربین‌های مداربسته، سیستم برق اضطراری UPS، سیستم‌های کامپیوتری و تجهیزات اداری مانند پرینتر، فکس، اسکنر و … می‌باشد.

 • ارائه مشاوره شبکه  آنلاین جهت خرید تجهیزات و زیرساخت شبکه
 • مانیتورینگ تجهیزات سخت افزاری شبکه به صورت آنلاین و لحظه‌ای
 • بازدیدهای دوره‌ای به منظور مراقبت و پیشگیری از خرابی تجهیزات شبکه
 • عیب یابی و رفع خرابی تجهیزات سخت افزاری شبکه
 • عیب یابی و رفع خرابی زیرساخت و پسیو شبکه
 • پیاده سازی و اجرای قابلیت افزونگی (Redundancy) جهت پیشگیری از قطعی در شبکه و سرویس دهی
 • در نظر گرفتن ویژگی مقیاس پذیری و توسعه پذیری شبکه (Scalability)

علامت تیک

پشتیبانی نرم افزار شبکه

خدمات پشتیبانی نرم افزار شبکه بخشی از خدمات اکتیو شبکه می‌باشد که شامل نگهداری از نرم افزارها، رفع ایرادات احتمالی آن‌ها، پیشگیری از وقوع ایرادات و مشکلات، نصب نرم‌افزارهای شبکه، نصب و آپدیت ویندوز سرور، نگهداری اطلاعات و دیتاهای شرکت است. بک‌آپ‌گیری و پشتیبان‌گیری از تمامی اطلاعات و نرم‌افزارهای موجود و مستندسازی تمامی اطلاعات مرتبط با شبکه نیز بخشی از این خدمات می‌باشد.

اولویت شرکت رایکانت در حوزه خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه، ارائه خدمات شبکه در سریع‌ترین زمان و بالاترین کیفیت استاندارد می‌باشد و همچنین ایجاد حس اطمینان و امنیت هنگامی که شما با شرکت رایکانت شروع به همکاری می کنید و با اطمینان خاطر، اطلاعات خود را در یک مکان امن ذخیره و آن را به طور فیزیکی ایمن نگه می دارید. ما معتقدیم که خدمت‌رسانی سریع با مناسب‌ترین تعرفه پشتیبانی شبکه در این بخش از مهم‌ترین فاکتورهایی است که برای شرکت‌ها اهمیت فراوان دارد.

خدمات پشتیبانی نرم افزار شبکه

نحوه ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به مشتریان

در حال حاضر کلیه خدمات مرتبط به پشتیبانی شبکه و نگهداری از تجهیزات کامپیوتری، در شرکت رایکانت محدود به شهر تهران، کرج و حومه می‌باشد.

خدماتی که شرکت رایکانت در این بخش برای رفع ایرادها و مشکلات شبکه ارائه می‌دهد، معمولاً به چهار روش انجام می‌گردد:

 • خدمات پشتیبانی شبکه راه دور  از طریق سیستم تیکتینگ:

در این روش مشتریان، مشکلات (شبکه، نرم افزاری، سخت افزاری و …) خود را از طریق سیستم ارسال تیکت به صورت کتبی با کارشناسان در میان می‌گذارند و کارشناسان ما نیز در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت آنلاین پاسخگوی آن‌ها خواهند بود.

نحوه ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به مشتریان
 • خدمات پشتیبانی شبکه به صورت تلفنی:

 بعضی از مشکلات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری می‌بایست به صورت تلفنی و شفاهی به کارشناسان اعلام گردد و یا بالعکس کارشناسان ما برای حل برخی مشکلات رایج، می‌توانند شما  مشتریان عزیز را به صورت تلفنی راهنمایی کنند.

 • خدمات پشتیبانی شبکه راه دور  به صورت ریموت:

در این روش کارشناسان برای حل بعضی از مشکلات نیاز دارند تا به سیستم مورد نظر از راه دور با نرم‌افزارهایی که مخصوص این کار می‌باشند به اصطلاح ریموت زده و مشکل کاربر را مستقیماً بر روی سیستم حل کنند.

 • خدمات پشتیبانی شبکه به صورت حضوری:

در بسیاری از مواقع لازم است تا کارشناس به صورت حضوری در محل اقدام به ارائه خدمات شبکه نماید و مشکلات آنان را به صورت حضوری بر طرف نماید.

 

 

ما متخصصان آی‌تی را با سال‌ها تجربه استخدام می‌کنیم که با دارا بودن بهترین تجهیزات فنی در حوزه‌ی پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری، خدمات پشتیبانی برنامه‌ریزی شده را به شما ارائه دهند. با توجه به گستردگی کار شرکت خدمات شبکه رایکانت، علاوه بر مشاوره، نصب و راه‌اندازی و پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری، نصب و راه‌اندازی و پشتیبانی از سیستم تلفن سانترال و ویپ، سیستم برق اضطراری UPS و سیستم دوربین مداربسته از جمله مواردی است که بنا به درخواست مشتریان انجام می‌پذیرد.

چگونه مناسب‌ترین تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه را انتخاب کنیم؟

تعرفه خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه نه تنها بر کل اینترنت، بلکه در تنظیم و مدیریت شبکه‌هایی که آن را تشکیل می‌دهند نیز تمرکز دارد.برای تمامی کسب و کارها وجود کامپیوترها امری حیاتی است بنابراین صرف هزینه برای نگهداری و پشتیبانی این سیستم‌ها ضروری است. شما میتوانید با انتخاب مناسب‌ترین هزینه نگهداری کامپیوتر، مشکلات شبکه‌های کامپیوتری خود را برطرف کنید و در هزینه‌های حل مشکلات سیستم‌های کامپیوتری صرفه جویی کنید.

شما با بستن قرارداد پشتیبانی شبکه می‌توانید از اهمیت پشتیبانی بهره ببرید به این صورت که هم در زمان صرفه‎جویی کنید و هم می‎توانید مجموعه خود را به نحو احسن مدیریت کرده و از مشکلات وقت‎گیر جلوگیری نمایید. سرمایه گذاری ماهیانه برای پشتیبانی شبکه این امکان را به شما می‎دهد که هم هزینه نگهداری کامپیوترها و سرورها کمتر شود و همچنین از صرف هزینه بالا برای خرابی سیستم‌ها جلوگیری کنید و شما میتوانید با کمترین قیمت از خدمات پشتیبانی شبکه برای کسب و کار سازمان و یا شرکت خود استفاده کنید.

 مشخص کردن تجهیزات شبکه  و سیستم‌هایی که نیاز به پشتیبانی دارند.

تعیین نوع خدمات درخواستی در زمینه نگهداری و پشتیبانی شبکه.

مشخص کردن تعداد دفعات بازدید کارشناش از محل شرکت در یک ماه.

تعیین مدت زمان حضور کارشناس در هر نوبت مراجعه حضوری.

شرکت رایکانت یکی از بهترین ارائه دهنده‌های خدمات پشتیبانی شبکه در تهران می‎باشد که با داشتن تعرفه‎های مناسب برای خدمات خود این اطمینان را به مشتریان می‌دهد که تمام هزینه‎های اجرایی و خدمات مقرون به صرفه می‌باشد وشما را از دادن هزینه‌های گزاف برای این خدمات باز می‌دارد  ، تمامی متخصصان این مجموعه با سرعت عملکرد، امنیت تجهیزات شبکه  و پشتیبانی شبکه، سرویس‌های شما را نظارت می کنند.

پشتیبانی خدمات شبکه شما را از تمامی صورت حساب‌های غیرقابل پیش‌بینی و هزینه‌های خرابی در امان نگه میدارد که موجب می‌گردد بهره‌وری شما در کسب و کار افزایش یابد.

ویژگی شبکه

قرارداد پشتیبانی شبکه

شرکت رایکانت آماده عقد قرارداد در حوزه خدمات شبکه و آی‌تی می‌باشد. ارائه خدمات در قالب قراردادهای مشخص و به صورت سالیانه می‌باشد. در این قراردادها متناسب نیاز و تقاضای شما برای تعمیر و نگهداری شبکه و با در نظر گرفتن هزینه‌های جانبی بهترین مبلغ قرارداد پشتیبانی شبکه به شما ارائه می‌گردد. به طور‌کلی شرکت رایکانت سه نوع قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه، در این زمینه ارائه می‌دهد که بر اساس تقاضای مشتریان ممکن است قرارداد نهایی، ترکیبی از هر ۳ نوع باشد، در زیر به سه نوع نمونه قرارداد پشتیبانی سیستم های کامپیوتری اشاره شده است:

۱ قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه:

این قرارداد پشتیبانی شبکه و سیستم‌های کامپیوتری، برای ارائه بهترین خدمات تخصصی و حرفه‌ای در زمینه شبکه و تجهیزات شبکه‌ای و نرم‌افزارهای مرتبط با آن متمرکز می‌باشد. در  قرارداد پشتیبانی شبکه های کامپیوتری، خدمات از نظر فنی در سطح بالاتری نسبت به سایر قراردادها ارائه می‌گردد. متخصصین پشتیبان شبکه که در این زمینه خدمت‌رسانی می‌کنند، کارشناسانی با تجربه بالا می‌باشند.

۲ – قرارداد خدمات پشتیبانی سیستم‌‌ها و تجهیزات اداری:

در این نوع قرارداد پشتیبانی شبکه و سخت افزار، نگهداری و تعمیر کامپیوترها و تجهیزات اداری ائم از پرینتر، اسکنر و … از اهمیت بیشتری برخوردار است. تکنسین های کامپیوتر مسئول ارائه خدمات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری به شرکت‌ها می‌باشند. به این دسته از خدمات در اصطلاح خدمات HelpDesk گفته می‌شود.

قرارداد خدمات پشتیبانی شبکه

۳قرارداد خدمات پشتیبانی IT:

این نوع قرارداد نگهداری و پشتیبانی شبکه در واقع ترکیبی از بهترین خدمات تخصصی شبکه و خدمات پشتیبانی سیستم‌های کامپیوتری می‌باشد. البته خدمات جانبی دیگری نیز در این نوع نمونه قرارداد سرویس و نگهداری کامپیوتر ارائه می‌گردد، مانند: پشتیبانی تجهیزات دوربین مداربسته تحت شبکه، نگهداری از دستگاه‌های الکترونیکی مانند سیستم‌های هوشمند اتاق سرور، دستگاه حضور و غیاب، برق اضطراری UPS و … . در واقع این خدمات تمامی نیازهای آی‌تی در سطوح مختلف را تحت پوشش قرار می‌دهد.

مبلغ قرارداد پشتیبانی شبکه، نداشتن هزینه‌های پنهان و اعلام نرخ تغییرات قیمت پشتیبانی طبق تعرفه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور بوده و همچنین لازم به ذکر است شرکت رایکانت تا پایان قرارداد پشتیبانی شبکه، خود را ملزم به رعایت تمامی موارد ذکر شده در سند قرارداد پشتیبانی شبکه می‌داند.

خدمات مشاوره شبکه

حالت‌های حضور کارشناس پشتیبانی شبکه در محل مشتری

ساعت‌های حضور کارشناس پشتیبان شبکه در محل مشتری در تمامی قراردادهای فوق، بسته به نوع قرارداد پشتیبانی شبکه به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود:

حالت ۱ – کارشناس پشتیبانی شبکه جهت رفع مشکل:

در این حالت کارشناس صرفاً زمانی در محل مشتری حضور خواهد داشت که مشکل یا مشکلات مربوطه را حل کند و بعد از رفع آن از محل مشتری خارج می‌گردد.

حالت ۲ – کارشناس پشتیبانی شبکه مقیم نیم روز:

در این حالت کارشناس به اندازه یک نیم روز کاری در محل مشتری در زمان‌بندی مشخص، حداقل یک روز در هر ماه و حداکثر بر اساس نیاز مشتری، حضور خواهد داشت، حتی اگر از قبل مشکلی وجود نداشته باشد.

حالت ۳ – کارشناس پشتیبانی شبکه مقیم تمام وقت:

در این حالت کارشناس مانند یک کارمند در محل مشتری به صورت تمام وقت حضور خواهد داشت. کارشناس پشتیبانی مقیم در محل، بر اساس نیاز مشتری ممکن است حداقل یک روز تا حداکثر تمام روزهای کاری در یک ماه در محل مشتری حضور داشته باشد.

در هر سه حالت کارشناس بر اساس شرایط و ضوابط قرارداد پشتیبانی شبکۀ اولیه ممکن است در هر هفته یک نوبت و یا چند نوبت در محل مشتری حضور پیدا کند. در نهایت بسته به انتخاب حالت‌های حضور کارشناس، تعداد حضور کارشناس در هر ماه و همچنین نوع قرارداد پشتیبانی، هزینه‌های خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه و کامپیوتر نیز تغییر خواهد کرد.

نیاز به پشتیبانی شبکه

حفظ و نگهداری شبکه

چرا نیاز به کارشناس پشتیبانی کامپیوتر و شبکه داریم؟

اولین گام در مدیریت IT ، نظارت بر فعالیت شبکه و سیستم‌های کامپیوتری شما است. مدیریت مناسب یک زیر ساخت شبکه با نظارت و تجزیه و تحلیل محیط شبکه شروع می‌شود، نه تنها این موضوع می‌تواند شاخص‌های کلیدی وقوع مشکلات در شبکه را پیش بینی کند، بلکه تجزیه و تحلیل گسترده‌ای از شبکه می‌تواند به شما در برنامه ریزی جهت پیاده سازی و نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری کمک کند. ما می‌توانیم با خدمات پشتیبانی شبکه و کامپیوتر رایکانت آنچه را که در شبکه شما به صورت لحظه ای و روزانه اتفاق می‌افتد را گزارش دهیم. متخصصان پشتیبانی شبکه ما هر روز به صورت آنلاین و یا تلفنی به شما مشاوره می‌دهند و در صورت بروز هر مشکل در سیستم شبکه شما به صورت حضوری و یا غیر حضوری ( تلفنی – ریموت ) مسائل پیش آمده در حوزه شبکه شما را حل و پشتیبانی می‌کنند.

مطمئناً داشتن یک کارشناس و متخصص پشتیبانی شبکه و سخت افزار برای شرکت شما بسیار تأثیرگذار و اعتبار عالی آن شرکت را بیان می کند و همچنین مقرون به صرفه می‌باشد، زیرا هزینه‌های ناشی از نداشتن یک پشتیبان شبکه بیشتر از هزینه‌های داشتن یک متخصص برای پشتیبانی و نگهداری شبکه است. حل مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری به صورت روزانه و یا هفتگی به مراتب بهتر و حرفه‌ای تر از چک نکردن سیستم‌ها است چرا که پس از به وجود آمد مشکل به مراتب هزینه‌های بیشتری صرف برطرف کردن آن باید پرداخت شود که در بسیاری از موارد حتی با صرف هزینه، خسارت وارده جبران نخواهد شد.

چرا پشتیبانی شبکه رایکانت؟

 • کارشناسان شبکه باتجربه و متخصص
 • ارائه راهکارهای نوین مطابق با اصول  استاندارد شبکه های کامپیوتری
 • ارائه خدمات پشتیبانی شبکه در کمترین زمان
 • تنوع خدمات در پشتیبانی شبکه و سخت افزار
 • تنوع در مفاد قرارداد پشتیبانی سیستم های کامپیوتری با توجه به نیاز مشتری
 • حفظ اطلاعات محرمانه مشتریان
 • پشتیبانی و نگهداری شبکه به موقع و زمان بندی شده
 • خلاقیت و نوآوری در ارائه خدمات شبکه
 • کاهش هزینه های نگهداری شبکه در دراز مدت
 • جلوگیری از هدر رفت منابع و زمان
 • رضایت‌مندی مشتری
 • مناسب ترین تعرفه قرارداد پشتیبانی شبکه
بهترین شرکت خدمات شبکه - شرکت رایکانت

رفع ایرادات و مشکلات

آموزش پشتیبانی شبکه

یکی دیگر از خدمات شرکت رایکانت در زمینه پشتیبانی کامپیوتر و شبکه، ارائه خدمات ویژه جهت آموزش شبکه و آی تی به مسئولین فنی شرکت‌ها و همچنین آموزش به پرسنل شرکت‌ها برای استفاده درست از تجهیزات کامپیوتری و نرم افزارهای موجود در شبکه می‌باشد.

 • آموزش پشتیبانی شبکه به نیروهای آی تی شرکت‌ها و سازمان‌ها و تربیت نیروی متخصص HelpDesk برای نگهداری و مراقبت از ساختار شبکه و سیستم‌های کامپیوتری موجود
 • عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌ها جهت آموزش به کارمندان مجموعه برای استفاده درست و بهینه از زیرساخت‌های شبکه و آی‌تی

شما می‌توانید از خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار رایکانت با قیمت مناسب و کیفیت بالا بدون داشتن هزینه‌های جانبی برای حل مشکلات شبکه های کامپیوتری خود بهره مند گردید. از پرداخت هزینه‌های بالا برای حل مشکلات تجهیزات کامپیوتری خود فارغ شوید. همچنین خدمات مشاوره آی‌تی  ما شما را به یک راه حل جامع برای حل مشکلات خود می‌رساند.

هدف ما بالابردن بهره‌وری و افزایش راندمان کاری شماست.

شرکت رایکانت به مشتریان خود در قرارداد پشتیبانی شبکه، اخلاقاً و قانوناً متعهد می‌گردد که حافظ منافع مشتریان و اطلاعات مهم آن‌ها باشد. ما با تمام تلاش و انرژی در سریع‌ترین زمان ممکن به طور منظم، به مشتریان خود خدمت رسانی می‌کنیم تا مشتریان ما در بخش IT بی‌هیچ دغدغه‌ای و با بالاترین راندمان کاری به کسب و کار خود بپردازند.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید:

 • ۸ + ۴۹ =