درباره ما

معرفی شرکت خدمات شبکه رایکانت

شرکت خدمات شبکه رایکانت، به منظور فعالیت و ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) و به شکل تخصصی‌تر در زمینه خدمات شبکه در سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است. این شرکت از همان ابتدا به شکل کاملاً حرفه‌ای در زمینه زیرساخت و پسیو شبکه، نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری، راه اندازی شبکه‌های درون سازمانی، پیاده‌سازی و نصب سرویس‌ها و نرم‌افزارهای شبکه و همچنین پشتیبانی شبکه شروع به فعالیت کرده است. این مجموعه پاسخی است به نیاز موسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های بزرگ و کوچک در زمینه خدمات تخصصی شبکه.در همین راستا سعی داریم تا خدماتی که عرضه می‌کنیم مطابق با آخرین استاندارد جهانی باشد. این مجموعه در آغاز فعالیت خود را با همراهی جمعی از دوستان و همکاران متخصص آغاز کرده و پس از مدتی با بالا بردن سطح کیفی و کمی خدمات خود و همچنین افزایش نیروهای فنی و تیم چند تخصصی، در حوزه واردات و فروش تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه نیز به وارد شده است.

این مجموعه در حال حاضر در حوزه شبکه‌های کامپیوتری در دو بخش اصلی فعالیت می‌کند که شامل خدمات شبکه و همچنین فروش تجهیزات شبکه می‌باشد:

بخش خدمات شبکه

بخش خدمات شبکه در این مجموعه شامل سه عنوان اصلی می‌باشد:

۱ – خدمات مشاوره و ارائه راهکار شبکه

۲ – خدمات نصب و اجرای پروژه‌های شبکه‌

۳ – خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

این خدمات به صورت قراردادهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای پشتیبانی و نگهداری شبکه و به شکل پروژه‌ای و موردی در زمینه مشاوره و پیاده‌سازی شبکه به شرکت‌ها، مؤسسات، صنایع گوناگون، مراکز درمانی و آموزشی، مجتمع‌های تجاری – اداری بزرگ، کارخانه‌ها، سازمان‌های کوچک، متوسط و بزرگ و … ارائه می‌گردد.

در حال حاضر مجموعه رایکانت سرمایه گذاری بزرگی در بخش پسیو شبکه انجام داده است چرا که این بخش از خدمات نصب شبکه،  کمبودها و ضعف‌های بسیاری در بازار شبکه دارد. نبود دانش و تخصص کافی مطابق با استانداردهای جهانی و علم روز و همچنین اجرای این گونه خدمات توسط افراد ناآگاه و آماتور هزینه‌های سنگینی را به شرکت‌ها تحمیل می‌کند. از طرفی نگاه سطحی صاحبان کسب و کار و مشتریان به این بخش، مشکلات مضاعفی را ایجاد کرده است که اغلب نیز نمی‌توانند این مشکلات را به درستی برطرف نمایند. به همین دلیل رایکانت به صورت کاملاً حرفه‌ای در این حوزه به عنوان بخشی از فعالیت‌های اصلی خود ، وارد شده است.

بخش فروش تجهیزات شبکه

در بخش فروش تجهیزات شبکه، این مجموعه وارد کننده و پخش کننده تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه از قبیل مودم‌، روتر وایرلس، اکسس پوینت، سوئیچ شبکه، کابل‌ شبکه با برندهای معتبری همچون Nexans ، Legrand ، Mikrotik ، Cisco ، HP ، D-Link ، TP-Link و … می‌باشد.

خط مشی شرکت خدمات شبکه رایکانت

از آنجا که خدمات شبکه به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود و همچنین به دلیل اهمیتی که برای شرکت‌ها و مؤسسات در جهت ایجاد سهولت در انجام امور داخلی و خارجی کسب و کار و بالابردن راندمان کاری و در نهایت بالابردن سود حاصله دارد، به شکلی کاملاً نزدیک و مستقیم با شرکت‌ها و سرمایه‌های مادی و معنوی آن‌ها به خصوص اطلاعات محرمانه شرکت‌ها ارتباط دارد، به عبارتی ما خواسته و یا ناخواسته محرم شرکت‌ها و مؤسساتی هستیم که خدمات خود را به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

در همین راستا، شرکت خدمات شبکه رایکانت، یکی از مهمترین و اصلی‌ترین وظایف و تعهدات اخلاقی و قانونی خود را حفظ و نگهداری از سرمایه‌های مادی و معنوی شرکت‌ها می‌داند. ما همواره خود را محرم و شریک شرکت‌ها و مؤسسات طرف قرارداد خود می‌دانیم و تلاش کرده‌ایم که جدا از خدمات تخصصی و فنی، در زمینه اعتماد سازی، مشتری مداری و کسب رضایت، که به جد آن را هدف اصلی این کسب و کار می‌دانیم بهترین خدمات را ارائه دهیم.

تجربه کاری ما نشان داده است که مهم‌ترین مسئله و مشکلی که شرکت‌ها و مؤسسات با مجریان و متخصصین این حوزه از فناوری (خدمات شبکه) دارند، نبود اعتماد و صداقت در این حرفه می‌باشد و همین امر باعث شده است که نتایج حاصل از این نوع خدمات برای صاحبان کسب و کار راضی کننده نباشد.

به همین دلیل است که این مجموعه در کنار خدمات تخصصی و فنی، مهمترین اصل کاری خود را بر صداقت و امانت داری قرار داده است. ما معتقدیم که رعایت این اصل، منجر به ایجاد رابطه ای عمیق و دوستانه بین مجری و کارفرما خواهد شد و کارفرما، مجری را عضوی از مجموعه خود و مجری نیز کسب و کار کارفرما را بخشی از کسب و کار خود دانسته و همین نکته در نهایت یک سودآوری مناسب و راضی کننده برای هر دو طرف ایجاد خواهد کرد.