درباره ما

معرفی شرکت خدمات شبکه رایکانت

شرکت خدمات شبکه رایکانت ، به منظور فعالیت و ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ( IT ) و به شکل تخصصی‌تر در زمینه خدمات شبکه در سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت فعالیت خود را از همان سال در سطوح کاملاً حرفه‌ای و در زمینه زیرساخت و پسیو شبکه ، نصب و راه اندازی شبکه‌های کامپیوتری ، شبکه‌های درون سازمانی ، سرویس‌ها و نرم‌افزارهای شبکه و پشتیبانی شبکه به همراه جمعی از دوستان و همکاران متخصص در این حوزه آغاز کرده و پس از مدتی با بالا بردن سطح کیفی و کمی خدمات خود ، در حوزه واردات و فروش تجهیزات پسیو و اکتیو شبکه نیز شروع به فعالیت کرده است.

این مجموعه در حال حاضر در حوزه شبکه های کامپیوتری در دو بخش اصلی فعالیت می کند که شامل خدمات شبکه و همچنین فروش تجهیزات شبکه می باشد :

بخش خدمات شبکه

در بخش خدمات شبکه این مجموعه در سه عنوان اصلی فعالیت دارد ، شامل :

خدمات مشاوره و ارائه راهکار شبکه

خدمات نصب و اجرای پروژه‌های شبکه‌

خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

این خدمات به صورت قراردادهای کوتاه مدت و بلند مدت برای پشتیبانی و نگهداری شبکه و به شکل پروژه‌ای و موردی در زمینه مشاوره و پیاده‌سازی شبکه به شرکت‌ها ، مؤسسات ، صنایع گوناگون ، مراکز درمانی و آموزشی ، مجتمع های تجاری – اداری بزرگ ، کارخانه ها ، سازمان‌های کوچک ، متوسط و بزرگ و … ارائه می‌گردد.

در حال حاضر مجموعه رایکانت سرمایه گذاری بزرگی در بخش پسیو شبکه انجام داده است چرا که این بخش از خدمات نصب شبکه ،  کمبودها  و ضعف‌های بسیاری در بازار شبکه دارد. نبود دانش و تخصص کافی مطابق با استانداردهای جهانی و اجرای این خدمات توسط افراد نا آگاه و آماتور و نگاه سطحی صاحبان کسب و کار و مشتریان به آن ، سبب شده است که شرکت‌ها هزینه‌های گزافی را از بابت مشکلات در این بخش متحمل شوند و اغلب نیز نمی‌توانند این مشکلات را به درستی حل نمایند. به همین دلیل رایکانت به صورت حرفه‌ای و تخصصی در این حوزه به عنوان فعالیت اصلی تمرکز کرده است.

بخش فروش تجهیزات شبکه

در بخش فروش تجهیزات شبکه ، این مجموعه وارد کننده و پخش کننده تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه از قبیل مودم‌ ، روتر وایرلس ، اکسس پوینت ، سوئیچ شبکه ، کابل‌ شبکه با برندهای معتبری همچون Nexans ، Legrand ، Mikrotik ، Cisco ، HP ، D-Link ، TP-Link و … می باشد.

خط مشی شرکت خدمات شبکه رایکانت

از آنجا که خدمات شبکه به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود و همچنین به دلیل اهمیتی که برای شرکت‌ها و مؤسسات در جهت ایجاد سهولت در انجام امور داخلی و خارجی کسب و کار و بالابردن راندمان کاری و در نهایت بالابردن سود حاصله دارد ، به شکلی کاملاً نزدیک و مستقیم با شرکت‌ها و سرمایه‌های مادی و معنوی آن‌ها به خصوص اطلاعات محرمانه شرکت‌ها ارتباط دارد ، به عبارتی ما خواسته و یا ناخواسته محرم شرکت‌ها و مؤسساتی هستیم که خدمات خود را به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

در همین راستا ، شرکت خدمات شبکه رایکانت ، یکی از مهمترین و اصلی ترین وظایف و تعهدات اخلاقی و قانونی خود را حفظ و نگهداری از سرمایه های مادی و معنوی شرکت ها می داند. ما همواره خود را محرم و شریک شرکت ها و مؤسسات طرف قرارداد خود می دانیم و تلاش کرده ایم که جدا از خدمات تخصصی و فنی ، در زمینه اعتماد سازی ، مشتری مداری و کسب رضایت ، که به جد آن را هدف اصلی این کسب و کار می دانیم بهترین خدمات را ارائه دهیم.

تجربه کاری ما نشان داده است که مهم ترین مسئله و مشکلی که شرکت ها و مؤسسات با مجریان و متخصصین این حوزه از فناوری (خدمات شبکه) دارند ، نبود اعتماد و صداقت در این حرفه می باشد و همین امر باعث شده است که نتایج حاصل از این نوع خدمات برای صاحبان کسب و کار راضی کننده نباشد.

به همین دلیل است که این مجموعه جدا از خدمات تخصصی و فنی ، مهمترین اصل کاری خود را بر صداقت و امانت داری قرار داده است. ما معتقدیم که رعایت این مهم ، منجر به ایجاد رابطه ای عمیق و دوستانه بین مجری و کارفرما خواهد شد و کارفرما ، مجری را عضوی از مجموعه خود و مجری نیز کسب و کار کارفرما را بخشی از کسب و کار خود دانسته و همین نکته در نهایت یک سودآوری مناسب و راضی کننده برای هر دو طرف ایجاد خواهد کرد.