انتقال تصویر دوربین هایک ویژن با روش P2P در دو مرحله

برای دیدن دوربین مداربسته از طریق موبایل، یکی از آسان‌ترین روش‌ها، استفاده از انتقال تصویر p2p است. در مقاله قبل، دوربین p2p را به طور کامل معرفی کردیم. همانطور که گفتیم برای انتقال تصویر به روش p2p، به دوربین p2p و نرم افزار انتقال تصویر p2p نیاز داریم. به طور مثال برای انتقال تصویر‌ هایک ویژن با روش P2P علاوه بر دستگاه‌های دارای فناوری p2p، به نرم افزارهای مخصوص هایک ویژن مانند اپلیکیشن  Hik-Connect  و نرم افزار کلاینت iVMS-4500 نیاز داریم.

در واقع انتقال تصویر p2p، یکی از روش‌های انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل بدون آی پی استاتیک است. با این روش بدون نیاز به ست کردن IP یا تنظیمات دیگر می‌توانید انتقال تصویر روی موبایل را انجام دهید.

در این مقاله روش فعال‌سازی P2P بر روی دستگاه هایک ویژن و تنظیمات لازم برای انتقال تصویر  p2p‌ هایک ویژن را در 2 مرحله و با عکس آموزش داده‌ایم.

..

1- روش فعال‌سازیP2P  بر روی دستگاه DVR یا NVR‌  هایک ویژن

وقتی دستگاه ضبط یا دوربین‌ هایک ویژن را خریداری می‌کنید سرویسP2P  روی آن غیر فعال است. بنابراین برای اینکه بتوانید از قابلیت انتقال تصویر هایک ویژن با روش p2p استفاده کنید باید وارد تنظیمات دوربین یا دستگاه ضبط شوید و این سرویس را فعال کنید. فقط کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

برای فعالسازی  P2P HIKVISION یا همان آنلاین کردن دستگاه، ابتدا وارد کنسول NVR یا DVR شوید.

در منوی اصلی، گزینه system configuration را انتخاب کنید.

منوی system configuration  یکی از قسمت‌های اصلی برای انجام تنظیمات DVR است. در این قسمت می‌توانید علاوه بر تنظیمات سرویس  Hik-Connect p2p، تاریخ و زمان را تنظیم کنید، تنظیمات شبکه را پیکربندی کنید، شماره پورت‌ها را تغییر دهید و راه‌اندازی ایمیل، حساب‌های کاربران و موارد دیگر را فعال کنید.

منوی system configuration دستگاه هایک ویژن

در این قسمت، منوی شبکه یا Network [شماره 1] را از سمت چپ انتخاب کنید، روی زبانه Platform Access [شماره 2] در بالا کلیک کنید.

انتقال تصویر هایک ویژن با روش p2p

حال، سرویس  Hik-Connect p2pرا با تیک زدن در کادر Enable، فعال کنید. [شماره 3].

انتقال تصویر هایک ویژن با روش p2p

توجه داشته باشید که در قسمت Server Address مطابق شکل باید آدرس dev.hik-connect.com نوشته شده باشد. اگر آدرس dev.hik-connect.com وجود نداشت، باید چک باکس سمت راست [شماره 4] را علامت بزنید تا بتوانید به صورت دستی آدرس را به dev.hik-connect.com تغییر دهید.

روی دکمه Apply در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید. [شماره 5]

انتقال تصویر هایک ویژن با روش p2p

اگر تنظیمات را به درستی انجام داده باشید، وضعیت یا ststus به “آنلاین” تغییر خواهد کرد. [شماره 6 را در شکل زیر ببینید]

انتقال تصویر هایک ویژن با روش p2p

اکنون می‌توانید از کد تأیید [شماره 7] برای رجیستر کردن NVR یا DVR در اکانت Hik-Connect خود با استفاده از نرم افزار موبایل IVMS4500 استفاده کنید.

علاوه بر کد تایید، از QR Code [شماره 8] نیز می‌توانید برای اضافه کردن NVR یا DVR به وسیله اپ موبایل IVMS4500 به دستگاه تلفن همراه استفاده کنید.

انتقال تصویر هایک ویژن با روش p2p

نکات نهایی فعال‌سازیP2P ‌ هایک ویژن

  • NVR یا DVR ممکن است به یک DNS سرور عمومی نیاز داشته باشد. به عنوان مثال، این آدرس‌ها، DNS سرورهای عمومی هستند: ۸.۸.۸.۸ یا ۴.۲.۲.۲ یا ۷۵.۷۵.۷۵.۷۵
  • هنگام استفاده از سرویس  Hik-Connect p2pدر اپلیکیشن IVMS4500، باید از گزینه COULD P2P استفاده کنید.
  • سرویس Hik-Connect P2P به یک حساب کاربری نیاز دارد. می‌توانید با استفاده از برنامه تلفن همراه iVMS4500 یک حساب کاربری ایجاد کنید.

..

..

2- استفاده از نرم افزار برای انتقال تصویر‌ هایک ویژن با روش P2P

بعد از فعال‌سازیP2P  بر روی دستگاه DVR، NVR و یا دوربین‌ هایک ویژن، اکنون نوبت به نصب نرم‌افزار و انجام تنظیمات روی تلفن همراه است. جهت دانلود و نصب نرم افزار انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل باید وارد سایت دوربین خود شوید. به طور مثال برای دانلود نرم افزار ivms 4500 از طریق HIKVISION APP STORE اقدام کنید و آن را بر روی تلفن همراه یا تبلیت خود نصب کنید. مراحل دسترسی به دستگاهDVR ‌ هایک ویژن از طریق تلفن همراه بسیار ساده است. فقط بعد از نصب iVMS-4500 ، روی دکمه Hik-Connect کلیک کنید تا یک حساب کاربری ایجاد کنید و در نهایت QR CODE  دستگاهDVR  را با دوربین تلفن همراه اسکن کنید تا دستگاه به لیست برنامه انتقال تصویر p2p اضافه شود.

اگر  هنوز حساب Hik-Connect ایجاد نکرده‌اید ولی می‌خواهید دستگاه خود را به سرعت تنظیم کنید، از گزینه Visitor Mode موجود در برنامه Hik-Connect استفاده کنید. با استفاده از “حالت بازدید کننده” می‌توانید مستقیماً به تنظیمات و پیکربندی دستگاه بروید.

همچنین برای انتقال تصویر‌ هایک ویژن با روش P2P، می‌توانید با استفاده از نسخه تحت وب Hik-connect ، تمام دستگاه‌های متصل به سیستم خود را بررسی کنید. فقط کافیست به وب سایت مراجعه کرده و در حساب خود وارد شوید.

..

..

نرم افزار Hik-Connect  و نرم افزار iVMS-4500 را بیشتر بشناسید

نرم افزار IVMS 4500 چیست؟

نرم افزار IVMS 4500 چیست؟

iVMS-4500 یک برنامه نظارت بر تلفن همراه است. این نرم‌افزار از سری کامل محصولات‌ هایک ویژن از جمله DVR‌های سری  DS-7000/8000 (مدل‌های جریان دوگانه)، DVR‌های سری DS-7300/8100 و DS-9000/9100  پشتیبانی می‌کند. همچنین از سرورهای ویدیوی دیجیتال سری DS-6000/6100  و دوربین‌ تحت شبکه و دوربین اسپید دام که با کدک دوربین مداربسته H.264، پشتیبانی می‌کند.

نرم افزار iVMS-4500 در واقع یک client software است که جهت مانیتورینگ و مدیریت تصویر  DVR، NVR  و یا  دوربین‌های IP برند‌ هایک ویژن استفاده می‌شود. این اپلیکیشن دارای هر دو نسخه آندروید و Ios است.  IVMS یک نرم افزار مدیریت تصویر همه کاره است که دارای قابلیت‌هایی مانند مشاهده زنده تصاویر، دسترسی به آرشیو ویدئوهای ضبط شده، ضبط فیلم یا برش و ذخیره آنها در تلفن همراه و دسترسی به بخش‌هایی از تنظیمات دستگاه است.

نرم افزار Hik-Connect چیست؟

نرم افزار Hik-Connect چیست؟

برنامه Hik-connect برای کار با دوربین‌های DVR، NVR و IP سری‌ هایک ویژن طراحی شده است که از عملکرد Cloud P2P پشتیبانی می‌کنند و به شما امکان انتقال تصویر‌ هایک ویژن با روش P2P و مشاهده دوربین‌ها را از راه دور به صورت زنده می‌دهد.

با استفاده از اپ تلفن همراه Hik-Connect و در کامپیوترهای Windows و Mac با استفاده از نرم‌افزار مشتری iVMS-4500 ، می‌توانید به‌سرعت و ایمن، سیستم‌های نظارت تصویری و اینترکام را برای مشاهده از راه دور در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های Android و Apple تنظیم کنید. انتقال تصویر p2p هایک ویژن با سرویس Hik-Connect، به کاربران این امکان را می‌دهد که حتی در مواقعی که دور از دسترس هستند، با ویدیوی زنده، اعلان‌های رویداد، ارتباط صوتی دو طرفه و پخش ویدیو، با خانه و محل کار در تماس باشند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک حساب کاربری ایجاد کنید و یک دستگاه را به حساب اضافه کنید، سپس می‌توانید از ویدیوی بی‌درنگ دوربین‌ها در مقیاس جهانی لذت ببرید. همچنین به شما امکان می‌دهد فیلم‌های ضبط شده را پخش کنید.

..

..

خلاصه آموزش انتقال تصویر‌ هایک ویژن با روش p2p

برای مشاهده دوربین‌های‌ هایک ویژن از راه دور و انتقال تصویر هایک ویژن p2p، ابتدا باید این سرویس را فعال کرد. زیرا به طور پیش فرض عملکرد Hik-Connect در دستگاه‌ها غیرفعال است. برای این کار می‌توانید آن را از طریق مرورگر وب، مستقیماً از طریق دستگاه ضبط کننده یا از برنامه تلفن همراه فعال کنید. توصیه می‌کنیم با دسترسی به دستگاه ضبط کننده خود، از طریق مرورگر وب یا با انجام تنظیمات مستقیم روی دستگاه ضبط، آن را فعال کنید. بعد از فعالسازی p2p بر روی دستگاه، نوبت به انتقال تصویر‌ هایک ویژن با روش P2P است. Hik-Connect سرویسی است که از روش P2P استفاده می‌کند و به دستگاه‌های Hikvision مانند دوربین‌های مداربسته و دستگاه ضبط‌کننده، اجازه می‌دهد به اینترنت متصل شوند و ویدیو را بدون نیاز به اعمال تنظیمات روی مودم پخش کنند.

روش انتقال تصویر p2pیکی از روش‌های مشاهده و نصب دوربین مداربسته بدون DVR نیز هست. برای راحتی و اطمینان بیشتر، می‌توانید تنظیمات و انتقال تصویر هایک ویژن با روش p2pرا به تیم پشتیبانی رایکانت بسپارید و فقط با یک کلیک بر روی نرم‌افزار، از مشاهده تصاویر دوربین‌های خود در هر کجایی که هستید لذت ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =