تعرفه خدمات پسیو شبکه

هزینه خدمات پسیو شبکه چقدر است؟

هزینه خدمات پسیو و زیرساخت شبکه به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع شبکه ای که راه اندازی می‌شود، گستردگی شبکه، تعداد نودها، ابعاد محل و موارد بسیار دیگری نیز می‌توانند در قیمت گذاری نصب زیرساخت شبکه یک شرکت یا سازمان تاثیرگذار باشند.

تیم متخصص شرکت خدمات شبکه رایکانت با نهایت دقت در محاسبه تعرفه نصب زیرساخت شبکه، با برآورد هزینه های اجرایی زیرساخت شبکه متناسب با بودجه شما اقدام به اجرای زیرساخت شبکه شما می‌نماید.

انتخاب مناسب‌ترین تعرفه خدمات پسیو شبکه

در تمامی پروژه‌های اجرای پسیو شبکه، برآورد هزینه مهم‌ترین فاکتور برای شروع و به انجام رسیدن آن می‌باشد. بسیاری از پروژه‌ها در مرحله برآورد، به دلیل بالا رفتن قیمت‌ها از بودجه تأمین شده، به مرحله اجرا نخواهند رسید! در نتیجه مهم‌ترین فاکتور در انجام زیرساخت شبکه، برآورد دقیق هزینه اجرای پروژه پسیو می‌باشد. برای اینکه بتوانید مناسب‌ترین هزینه را در نظر بگیرید، توجه به نکات زیر اهمیت بسیاری دارد:

تعرفه-خدمات-پسیو-شبکه


چه فاکتورهایی بر هزینه پروژه های زیرساخت شبکه تاثیرگذار است؟

Image

هدف

تعیین اهداف مشخص و درست از اجرای زیر ساخت و پسیو شبکه

Image

تجهیزات

انتخاب درست نوع اجناس و تجهیزات پسیو شبکه متناسب با بودجه و اهداف تعیین شده

Image

نقشه

برآورد دقیق تعداد، متراژ و اندازه اجناس مصرفی جهت جلوگیری از هدر رفت منابع

Image

توسعه

آینده نگری و در نظر گرفتن قابلیت توسعه پذیری پیش از اجرای پروژه

لیست قیمت خدمات پسیو شبکه ۱۴۰۰

آخرین بروزرسانی: ۱۵ / 0۴ / ۱۴۰۰

ردیفشرح کالا / خدماتتعدادواحدمبلغ واحد (ریال)
1 کابل کشی (داخلی) (شبکه ، کواکسیال ، تلفن تا 10 زوج ، برق تا سایز 3 در 4 )1متر35,000
2کابل کشی فیبر نوری (داخلی)1متر65,000
3نصب داکت1متر45,000
4نصب ترانک به همراه اتصالات1متر75,000
5نصب پریز ماژولار بر روی ترانک (شبکه – تلفن – برق)1عدد70,000
6نصب پریز تک پورت کامل روکار دیواری (شبکه – تلفن – برق)1عدد100,000
7نصب پریز تک پورت کامل توکار دیواری (شبکه – تلفن – برق)1عدد120,000
8نصب پریز دو پورت کامل روکار دیواری (شبکه – تلفن)1عدد160,000
9فیوژن فیبر نوری1عدد600,000
10تست و شماره گذاری نودهای شبکه1عدد60,000
11نصب رک دیواری به همراه آرایش رک1عدد2,500,000
12نصب پچ پنل 24 پورت شبکه – UTP1عدد2,500,000
13نصب پچ پنل 24 پورت شبکه – SFTP1عدد3,000,000
14نصب پچ پنل تلفنی 25 پورت1عدد2,500,000
15نصب پچ پنل تلفنی 50 پورت1عدد4,500,000
16آرایش رک ایستاده به همراه نصب تجهیزات1عدد2,500,000
17 باز و بست تجهیزات سنگین داخل رک (Server – Storage – …) 1عدد1,000,000
18ساخت پچ کورد یو تی پی به همراه کانکتور1عدد70,000
19نصب دوربین مداربسته1عدد800,000
20نصب و راه اندازی دستگاه  DVR1عدد1,500,000
21نصب و راه اندازی دستگاه  NVR1عدد2,000,000
22کابل کشی دوربین مداربسته1متر35,000
23نصب لوله فلکسی1متر80,000
24نصب سانترال کم ظرفیت به همراه تنظیمات دستگاه1دستگاه4،000,000
25نصب سانترال پر ظرفیت به همراه تنظیمات دستگاه1دستگاه9,000,000
26رانژه خط شهری و داخلی1خط200,000
27انتقال تصویر دوربین مداربسته1عدد2،500،000
28نصب تجهیزات سقفی مانند اکسس پوینت1عدد1,000,000
29نصب لوله گالوانیزه1متر100,000
30نصب کلید مینیاتوری1عدد150,000
تمامی قیمت های پسیو شبکه اعلام شده میانگین هزینه ها می‌باشد، تعیین هزینه‌های نهایی پروژه بدون بازدید دقیق از محل اجرا امکان‌پذیر نیست. و برای پروژه های بزرگ با متراژهای بالا قطعاً هزینه های اجرای شبکه نیز کاهش می‌یابد.
SVG

تماس با مشاورین رایکانت

برای تعیین قیمت اختصاصی پروژه زیرساخت شبکه خود و دریافت پیش فاکتور با ما تماس بگیرید.
قیمت نهایی پروژه پس از بازدید کارشناس پسیو به صورت رایگان به شما ارائه می‌شود.

عوامل موثر بر هزینه نصب و راه اندازی شبکه

برخلاف نظر عموم که عقیده دارند زمانی که از تکنولوژی وایرلس استفاده می‌کنیم دیگر نیازی به کابل نداریم. در واقع حتی یک شبکه وایرلس هم به یک زیرساخت کابلی قوی و ساختاریافته نیاز دارد. بخش عمده‌ای از هزینه راه اندازی یک شبکه کامپیوتری صرف خرید تجهیزات پسیو شبکه می‌شود که بسته به نوع کابل، سوئیچ‌ها، روترها و… هزینه متفاوتی خواهد داشت. کیفیت اجرای کابل کشی شبکه های کامپیوتری نقش بسیار مهمی در استاندارد سازی شبکه یک شرکت یا سازمان ایفا می‌کند. هر چقدر زیر ساخت شبکه های کامپیوتری شما بصورت استاندارد و اصولی انجام شده باشد، بالاترین بازدهی را خواهید داشت و مشکلات احتمالی در کمترین زمان برطرف خواهد شد.

هزینه راه اندازی شبکه یک شرکت یا سازمان چقدر است؟

فاکتور دیگری که می‌تواند در هزینه نصب و راه اندازی شبکه تاثیرگذار باشد، نوع شبکه است. شبکه Wi-Fi در مقایسه با یک شبکه که به صورت ساخت یافته کابل کشی شده، هزینه کمتری خواهد داشت (هرچند نوع استفاده از شبکه های کامپیوتری را حتماً باید در نظر گرفت). هزینه کابل کشی شبکه بر اساس نیاز شرکت یا سازمان شما می‌تواند متفاوت باشد. مثلا این که کابل‌ها داخل دیوار باشند یا از طریق داکت پلاستیکی هدایت شوند. همچنین ممکن است در طول مسیر کابل کشی شبکه موانعی باشد که این مورد نیز بر هزینه کابل کشی شبکه تاثیرگذار است. برای همین تعیین این گونه هزینه ها توسط کارشناس پسیو، پس از بازدید حضوری از محل پروژه پسیو انجام می‌شود.

بودجه کارفرما

برای انجام پروژه زیر ساخت شبکه از مهم ترین عوامل مؤثر برای تعیین هزینه اجرای پروژه پسیو است، به طور مثال برای راه اندازی شبکه کامپیوتری در یک شرکت کوچک، کارشناسان رایکانت با بررسی نیازهای کارفرما استراتژی شبکه‌ای را به شما مشاوره می‌دهند که در قیمت پروژه پسیو شبکه حداکثر صرفه جویی انجام شود. البته کارشناسان ما حداقل‌هایی را نیز در قیمت‌گذاری در نظر می‌گیرند تا یک شبکه استاندارد و با کیفیت بالا برای شما فراهم کنند.

سایر فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه پروژه های زیرساخت شبکه

Image

وسعت

وسعت پروژه، تعداد نودهای شبکه و فاصله آن‌ها تا رک

Image

موقعیت

محل اجرای پروژه و موقعیت جغرافیایی

Image

کابل کشی

مسیر کابل کشی شبکه و نحوه اجرای پروژه

Image

پهنای باند

پهنای باند مورد نیاز در زیرساخت شبکه

کاهش هزینه‌ های خدمات پسیو شبکه های کامپیوتری:

آینده‌نگری و توجه به رشد سازمان از نکات مهمی است که کارشناسان رایکانت در اجرای پروژه‌های پسیو شبکه در نظر می‌گیرند، این آینده نگری موجب جلوگیری از صرف هزینه‌های اضافی شبکه در آینده می‌شود. اما باید در نظر داشت که این کار می‌بایست کارشناسانه انجام شود و نباید در آن زیاده روی کرد، به طور مثال نصب تجهیزاتی که 24 نود را ساپورت می‌کند در حالی که شما تنها 3 کامپیوتر و یک پرینتر دارید و یا کابل کشی به اتاقی که هنوز مشخص نیست به چند نود نیاز دارد و حتی ممکن است نیاز نداشته باشد، بعدها تبدیل به انبار شود! کار معقولی نیست و قطعا با حذف آنها می‌توانید در قیمت کلی پروژه پسیو شبکه صرفه جویی کنید.

در حالت کلی برای کاهش هزینه‌های اجرایی زیرساخت شبکه باید به این نکته توجه داشت که این کاهش هزینه موجب افت کیفیت کلی شبکه نشود. پس ما برای کاهش هزینه های کابل کشی شبکه و اجرت اجرای پروژه باید مواردی را تغییر دهیم که باعث کندی شبکه نشود، به طور مثال انتخاب نوع کابل های شبکه مثل کابل فیبرنوری یا کابل‌های مسی. علاوه بر اینکه قیمت کابل های فیبرنوری نسبت به مسی بیشنر است، تعرفه اجرای کابل کشی فیبرنوری نیز نسبت به کابل های مسی قیمت بالاتری دارد اما ممکن است برای شبکه ای که ما مد نظر داریم کاربردی نداشته باشند پس می توان با استفاده از کابل های مسی هزینه اجرای زیرساخت شبکه را به مقدار قابل توجهی کاهش داد. کابل های مسی نیز از نظر خلوص مس، کیفت‌های متفاوتی دارند. بعضی از این کابل‌ها با آلیاژهای متفاوتی درست می‌شوند که قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به کابل‌های تمام مس دارند، اما استفاده از این نوع کابل‌ها می‌تواند باعث کندی شبکه و یا در مواردی حتی قطعی شبکه شود، در نتیجه استفاده از این نوع کابل در کاهش هزینه توصیه نمی‌شود.

اما استفاده از داکت به جای ترانک هیچ گونه تاثیری بر روی کیفیت شبکه ندارد، و برای کاهش هزینه پروژه پسیو شبکه می‌توان از داکت معمولی به جای ترانک استفاده کرد، اما در استانداردسازی زیرساخت شبکه می‌بایست از ترانک استفاده شود که هزینه جنس و پیاده‌سازی آن بیشتر می‌شود. استفاده از رک، با کیفیت‌ها و یا اندازه‌های کوچک‌تر بر روی شبکه کوچک تاثیری ندارد، اما می‌تواند باعث افزایش کاهش هزینه اجرای زیرساخت شود.

هزینه کابل کشی شبکه

پروسه کابل کشی شبکه ممکن است ساده به نظر بیاید، ولی در واقع پیچیده ترین قسمت کار است. برای همین تکنسین‌ها برای محاسبه قیمت کابل کشی شبکه فاکتورهای بسیاری را در نظر می‌گیرند. مانند بسیاری از کارهای تخصصی دیگر، تکنسین های شبکه نیز باید دانش اصول کابل کشی شبکه را داشته باشند. برای همین، بهتر است که از یک متخصص شبکه با تحصیلات و تجربه لازم برای پروژه‌های پسیو شبکه استفاده شود. یکی از اصول مهم در کابل کشی شبکه در نظر گرفتن ایمنی و محافظت از کابل های شبکه است.

با توجه به اینکه شرکت ها همیشه در حال رشد و توسعه هستند، پس اگر اصول کابل کشی شبکه در راه اندازی شبکه رعایت نشود شرکت یا سازمان در آینده خسارت های مالی زیادی را متحمل می شود. با توجه به اینکه با به کارگیری متخصصین شبکه، معمولا هزینه پروژه پسیو شبکه بالا می‌رود، اما این یک سرمایه‌گذاری خوب به حساب می‌آید زیرا آن‌ها کار را با ایمنی بالا و تضمین شده تحویل شما می‌دهند.

در بسیاری از موارد انجام زیر ساخت شبکه با هدف خاصی انجام می‌گیرد که می‌تواند زمان و هزینه زیادی را شامل شود، بنابراین بسیاری از شرکت ها نیازهای آینده کسب و کار خود را نیز در نظر می‌گیرند و بسته به نوع تکنولوژی و تجهیزات مورد استفاده عمل می‌کنند. یک شرکت کوچک به طور متوسط به ازای هر نود 20 متر کابل نیاز دارد و یک مجموعه کوچک با نهایت 10 نود، متوسط 200 متر کابل شبکه نیاز دارد. شاید در آینده نیاز به دوربین مداربسته تحت شبکه و یا سیستم های حفاظتی داشته باشد که می‌توانند برای صرفه جویی در هزینه های آتی کابل های مورد نیاز را زودتر نصب کنند.

متخصصین شبکه پس از تعیین تعداد کابل ها، مسیر کابل ها را درون رک نیز تعیین می‌کنند. این کار به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ابزارهای مناسب برای آرایش رک و مدیریت کابل را برای محافظت از کابل‌ها انتخاب کنند. 

دانلود لیست قیمت خدمات پسیو شبکه رایکانت سال 1400

هزینه کابل کشی شبکه
هزینه نصب ترانک
هزینه نصب رک و …

دانلود PDF تعرفه خدمات پسیو رایکانت
SVG

تماس با مشاورین شبکه رایکانت

کارشناسان رایکانت آماده اجرای پروژه پسیو شبکه در تهران می‌باشند. برای دریافت مشاوره رایگان جهت اطلاع از قیمت تجهیزات اکتیو و پسیو در شبکه و دریافت پیش‌ فاکتور پروژه پسیو با ما تماس بگیرید.