درباره ما

درباره ما شرکت رایکانت

معرفی شرکت خدمات شبکه رایکانت

تیک

ماموریت ما:

شرکت خدمات شبکه رایکانت، به منظور فعالیت و ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) و به شکل تخصصی‌تر در زمینه خدمات شبکه در سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است. این شرکت از همان ابتدا به شکل کاملاً حرفه‌ای در زمینه زیرساخت و پسیو شبکه، نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری، راه‌اندازی شبکه‌های درون سازمانی، خدمات امنیتی و سرور، بهینه سازی و اصلاح زیرساخت شبکه، پیاده‌سازی و نصب سرویس‌ها و نرم‌افزارهای شبکه، مشاوره رایگان و پشتیبانی شبکه و همچنین نصب و پشتیبانی انواع دوربین‌های مدار بسته، شروع به فعالیت کرده است.

این مجموعه پاسخی است به نیاز موسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های بزرگ و کوچک، بانک‌ها، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، مدارس و … در زمینه خدمات تخصصی شبکه و نیز سیستم‌های امنیتی و حفاظتی ساختمان. در همین راستا سعی داریم تا خدماتی که عرضه می‌کنیم مطابق با آخرین استاندارد روز جهان باشد. این مجموعه در آغاز، فعالیت خود را با همراهی جمعی از دوستان و همکاران متخصص آغاز کرده و پس از مدتی با بالا بردن سطح کیفی خدمات شبکه، نصب و پشتیبانی دوربین‌های نظارت تصویری و همچنین افزایش نیروهای فنی و تیم چند تخصصی، در حوزه واردات و فروش تجهیزات پسیو، اکتیو شبکه و بهترین برندهای دوربین مداربسته نیز وارد شده است.

این مجموعه در حال حاضر در حوزه شبکه‌های کامپیوتری در دو بخش اصلی فعالیت می‌کند که شامل خدمات شبکه و همچنین فروش تجهیزات شبکه می‌باشد:

تیک

بخش خدمات شبکه

بخش خدمات شبکه در این مجموعه شامل سه عنوان اصلی می‌باشد:

۱ – خدمات مشاوره و ارائه راهکار شبکه

۲ – خدمات نصب و اجرای پروژه‌های شبکه‌

۳ – خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

     این خدمات به صورت قراردادهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای پشتیبانی و نگهداری شبکه و به شکل پروژه‌ای و موردی در زمینه مشاوره و پیاده‌سازی شبکه به شرکت‌ها، مؤسسات، صنایع گوناگون، مراکز درمانی و آموزشی، مجتمع‌های تجاری – اداری بزرگ، پتروشیمی‌ها، کارخانه‌ها، سازمان‌های کوچک، متوسط و بزرگ و … ارائه می‌گردد.

در حال حاضر مجموعه رایکانت سرمایه‌گذاری بزرگی در بخش پسیو شبکه انجام داده است، چرا که این بخش از خدمات نصب شبکه، متاسفانه کمبودها و ضعف‌های بسیاری در بازار شبکه دارد. نبود دانش و تخصص کافی مطابق با استانداردهای جهانی و علم روز و همچنین اجرای این گونه خدمات توسط افراد ناآگاه و آماتور، هزینه‌های سنگینی را به شرکت‌ها تحمیل می‌کند. از طرفی، نگاه سطحی صاحبان کسب و کار و مشتریان به این بخش، مشکلات مضاعفی را ایجاد کرده است که اغلب نیز نمی‌توانند این مشکلات را به درستی برطرف نمایند. به همین دلیل رایکانت به صورت کاملاً حرفه‌ای در این حوزه به عنوان بخشی از فعالیت‌های اصلی خود، وارد شده است.

خط مشی رایکانت

تیک

برخی از دیگر خدمات ما:

آینده نگری

خط مشی شرکت خدمات شبکه رایکانت

از آن‌جا که خدمات شبکه به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود و همچنین به دلیل اهمیتی که برای شرکت‌ها و مؤسسات در جهت ایجاد سهولت در انجام امور داخلی و خارجی کسب و کار و بالابردن راندمان کاری و در نهایت بالابردن سود حاصله دارد، به شکلی کاملاً نزدیک و مستقیم با شرکت‌ها و سرمایه‌های مادی و معنوی آن‌ها به خصوص اطلاعات محرمانه شرکت‌ها ارتباط دارد، به عبارتی ما خواسته و یا ناخواسته محرم شرکت‌ها و مؤسساتی هستیم که خدمات خود را به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

آیکون تیک

در همین راستا، شرکت خدمات شبکه رایکانت، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف و تعهدات اخلاقی و قانونی خود را حفظ و نگهداری از سرمایه‌های مادی و معنوی شرکت‌ها می‌داند. ما همواره خود را محرم و شریک شرکت‌ها و مؤسسات طرف قرارداد خود می‌دانیم و تلاش کرده‌ایم که جدا از خدمات تخصصی و فنی، در زمینه اعتماد‌سازی، مشتری مداری و کسب رضایت، که به جد آن را هدف اصلی این کسب و کار می‌دانیم ، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

آیکون تیک

تجربه کاری ما نشان داده است که مهم‌ترین مسئله و مشکلی که شرکت‌ها و مؤسسات با مجریان و متخصصین این حوزه از فناوری (خدمات شبکه) دارند، نبود اعتماد و صداقت در این حرفه می‌باشد و همین امر باعث شده است که نتایج حاصل از این نوع خدمات برای صاحبان کسب و کار راضی کننده نباشد.

آیکون تیک

به همین دلیل است که این مجموعه در کنار خدمات تخصصی و فنی، مهم‌ترین اصل کاری خود را بر صداقت و امانت داری قرار داده است. ما معتقدیم که رعایت این اصل، منجر به ایجاد رابطه‌ای عمیق و دوستانه بین مجری و کارفرما خواهد شد و کارفرما، مجری را عضوی از مجموعه خود و مجری نیز کسب و کار کارفرما را بخشی از کسب و کار خود دانسته و همین نکته در نهایت یک سودآوری مناسب و راضی‌کننده برای هر دو طرف ایجاد خواهد کرد.

ارزش‌ها:

  • کارشناسان متخصص و باتجربه
  • قابل اعتماد بودن، صداقت کارکنان، تعهد و مسئولیت‌پذیر بودن کارکنان
  • هزینه مقرون به صرفه و قیمت واقعی خدمات
  • تشخیص نیازهای سازمان‌ها و بهترین راه‌حل جهت رفع مشکل
  • مشتری مداری و ارج نهادن به درخواست مشتریان

خط مشی و خدمات رایکانت

رفع ایرادات و مشکلات

بخش فروش تجهیزات شبکه

در بخش فروش تجهیزات شبکه، این مجموعه وارد کننده و پخش کننده تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه از قبیل مودم‌، روتر وایرلس، اکسس پوینت، سوئیچ شبکه، کابل‌ شبکه با برندهای معتبری همچون Nexans ، Legrand ، Mikrotik ، Cisco ، HP ، D-Link ، TP-Link و … می‌باشد.

علامت تیک

رایکانت در مراحل اجرای یک پروژه شبکه:

  • مشاوره رایگان شبکه:

ارائه مشاوره رایگان و در صورت لزوم بازدید از محل اجرای پروژه، که شامل امکان‌سنجی پروژه می‌گردد.

مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش در اجرای یک پروژه، طراحی و نقشه شماتیک بستر شبکه، مسیر کابل‌های شبکه، نوع تجهیزات شبکه و توپولوژی و … می‌باشد.

  • تامین تجهیزات موردنیاز:

بخش فروش تجهیزات رایکانت تمام تجهیزات مورد نیاز پروژه را تامین می‌نماید.

  • اجرا، نصب و راه اندازی پروژه:

خدمات نصب و راه اندازی شبکه شامل دو بخش اصلی:

خدمات پسیو شبکه: (نصب زیرساخت و سخت‌افزار شبکه) – خدمات اکتیو شبکه: (نصب نرم‌افزارها و سرویس‌های شبکه) می‌باشد، که رایکانت با بالاترین کیفیت و طبق استاندارد روز جهانی تمام عملیات پسیو و اکتیو را طبق قرارداد و در کمترین زمان انجام می‌دهد.

  • آموزش:

بعد از مراحل نصب و پیاده سازی شبکه، آموزش‌های لازم توسط تیم ما به افراد معرفی شده از جانب کارفرما، جهت توانمند‌سازی افراد در کار با تجهیزات داده می‌شود تا در صورت بروز برخی مشکلات در شبکه بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن آن را برطرف سازند.

  • پشتیبانی:

ارائه خدمات گارانتی، پشتیبانی تلفنی و حضوری در صورت بروز مشکلات و بازدیدهای دوره‌ای از شبکه جزء خدماتی است که به مشتریان ارائه می‌شود.