درباره شرکت رایکانت

درباره ما

ماموریت ما:

شرکت رایکانت، به منظور فعالیت و ارائه خدمات در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT) و به شکل تخصصی‌تر در زمینه دوربین‌های مداربسته، خدمات شبکه، سیستم‌های امنیتی و نظارتی در سال ۱۳۹۰ به صورت رسمی کار خود را آغاز کرده است.

این شرکت از همان ابتدا به شکل کاملاً حرفه‌ای در زمینه نصب و راه اندازی دوربین‌های مداربسته، زیرساخت و پسیو شبکه، نصب و راه‌اندازی شبکه‌های کامپیوتری، خدمات امنیتی و سرور، بهینه سازی و اصلاح زیرساخت شبکه، پیاده‌سازی و نصب سرویس‌ها و نرم‌افزارهای شبکه و همچنین پشتیبانی شبکه شروع به فعالیت کرده است.

این مجموعه پاسخی است به نیاز موسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های بزرگ و کوچک، بانک‌ها، کارخانه‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها، مدارس و … در زمینه خدمات دوربین مداربسته، خدمات تخصصی شبکه و نیز سیستم‌های امنیتی و حفاظتی ساختمان.

در همین راستا سعی داریم تا خدماتی که به مشتریانمان عرضه می‌کنیم مطابق با آخرین استانداردهای موجود در کشور باشد. این مجموعه در آغاز، فعالیت خود را با همراهی جمعی از دوستان و همکاران متخصص آغاز کرده و پس از مدتی با بالا بردن سطح کیفی خدمات شبکه، نصب و پشتیبانی دوربین‌های نظارت تصویری و همچنین افزایش نیروهای فنی و تیم چند تخصصی، در حوزه واردات و فروش تجهیزات پسیو، اکتیو شبکه و بهترین برندهای دوربین مداربسته نیز وارد شده است.

این مجموعه در حال حاضر در 2 بخش اصلی خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد:

 • خدمات دوربین مداربسته
 • خدمات زیرساخت شبکه

خدمات دوربین مداربسته

خدمات دوربین مداربسته شامل بخش های زیر می باشد:

 1. فروش تجهیزات دوربین مداربسته با برند های معتبر بازار
 2. نصب دوربین مداربسته و سرویس های مرتبط با آن
 3. پشتیبانی و نگهداری از تجهیزات دوربین مداربسته
 4. تعمیر تجهیزات و دستگاه های دوربین مداربسته
 5. نصب و راه اندازی سیستم‌های نظارتی و امنیتی دیجیتال

خدمات زیرساخت شبکه

بخش خدمات شبکه در این مجموعه شامل سه عنوان اصلی می‌باشد:

 1. خدمات مشاوره و ارائه راهکار شبکه
 2. خدمات نصب و اجرای پروژه‌های شبکه‌
 3. خدمات پشتیبانی و نگهداری شبکه

این خدمات به صورت قراردادهای کوتاه‌مدت و بلندمدت برای پشتیبانی و نگهداری شبکه و به شکل پروژه‌ای و موردی در زمینه مشاوره و پیاده‌سازی شبکه به شرکت‌ها، مؤسسات، صنایع گوناگون، مراکز درمانی و آموزشی، مجتمع‌های تجاری – اداری بزرگ، پتروشیمی‌ها، کارخانه‌ها، سازمان‌های کوچک، متوسط و بزرگ و … ارائه می‌گردد.

در حال حاضر مجموعه رایکانت سرمایه‌گذاری بزرگی در بخش پسیو شبکه انجام داده است، چرا که این بخش از خدمات نصب شبکه، متاسفانه کمبودها و ضعف‌های بسیاری در بازار شبکه دارد. نبود دانش و تخصص کافی مطابق با استانداردهای جهانی و علم روز و همچنین اجرای این گونه خدمات توسط افراد ناآگاه و آماتور، هزینه‌های سنگینی را به شرکت‌ها تحمیل می‌کند. از طرفی، نگاه سطحی صاحبان کسب و کار و مشتریان به این بخش، مشکلات مضاعفی را ایجاد کرده است که اغلب نیز نمی‌توانند این مشکلات را به درستی برطرف نمایند. به همین دلیل رایکانت به صورت کاملاً حرفه‌ای در این حوزه به عنوان بخشی از فعالیت‌های اصلی خود، وارد شده است.

خط مشی شرکت خدمات شبکه رایکانت

برخی از دیگر خدمات ما:

 1. خدمات نصب UPS ، نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات برق اضطراری
 2. خدمات نصب سانترال و سیستم‌های تلفنی، خدمات تعمیر و نگهداری سانترال
 3. واردات و فروش تجهیزات شبکه

خط مشی شرکت خدمات شبکه رایکانت

از آن‌جا که خدمات شبکه به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود و همچنین به دلیل اهمیتی که برای شرکت‌ها و مؤسسات در جهت ایجاد سهولت در انجام امور داخلی و خارجی کسب و کار و بالا بردن راندمان کاری و در نهایت افزایش سود حاصله را دارد، به شکلی کاملاً نزدیک و مستقیم با شرکت‌ها و سرمایه‌های مادی و معنوی آن‌ها به خصوص اطلاعات محرمانه شرکت‌ها ارتباط دارد، به عبارتی ما خواسته و یا ناخواسته محرم شرکت‌ها و مؤسساتی هستیم که خدمات خود را به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

در همین راستا، شرکت خدمات شبکه رایکانت، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظایف و تعهدات اخلاقی و قانونی خود را حفظ و نگهداری از سرمایه‌های مادی و معنوی شرکت‌ها می‌داند. ما همواره خود را محرم و شریک شرکت‌ها و مؤسسات طرف قرارداد خود می‌دانیم و تلاش کرده‌ایم که جدا از خدمات تخصصی و فنی، در زمینه اعتماد‌سازی، مشتری مداری و کسب رضایت، که به جد آن را هدف اصلی این کسب و کار می‌دانیم ، بهترین خدمات را ارائه دهیم.

تجربه کاری ما نشان داده است که مهم‌ترین مسئله و مشکلی که شرکت‌ها و مؤسسات با مجریان و متخصصین این حوزه از فناوری (خدمات شبکه) دارند، نبود اعتماد و صداقت در این حرفه می‌باشد و همین امر باعث شده است که نتایج حاصل از این نوع خدمات برای صاحبان کسب و کار راضی کننده نباشد.

به همین دلیل است که این مجموعه در کنار خدمات تخصصی و فنی، مهم‌ترین اصل کاری خود را بر صداقت و امانت داری قرار داده است. ما معتقدیم که رعایت این اصل، منجر به ایجاد رابطه‌ای عمیق و دوستانه بین مجری و کارفرما خواهد شد و کارفرما، مجری را عضوی از مجموعه خود و مجری نیز کسب و کار کارفرما را بخشی از کسب و کار خود دانسته و همین نکته در نهایت یک سودآوری مناسب و راضی‌کننده برای هر دو طرف ایجاد خواهد کرد.

ارزش‌ها

 • تیم پشتیبانی قوی و قابل اعتماد
 • کارشناسان متخصص و باتجربه
 • تعهد و مسئولیت‌پذیر بودن کارکنان
 • هزینه مقرون به صرفه و قیمت واقعی خدمات
 • تشخیص نیازهای سازمان‌ها و بهترین راه‌حل جهت رفع مشکلات
 • مشتری مداری و ارج نهادن به درخواست مشتریان
درباره ما - خدمات شبکه

بخش فروش تجهیزات

در بخش فروش تجهیزات ، این مجموعه وارد کننده و پخش کننده تجهیزات دوربین های مداربسته و همین طور دستگاه های اکتیو و پسیو شبکه از قبیل دوربین های تحت شبکه IP و آنالوگ، دستگاه های ضبط تصاویر DVR و NVR، مودم‌، روتر وایرلس، اکسس پوینت، سوئیچ شبکه، کابل‌ شبکه با برندهای معتبری همچون داهوا Dahua، هایک ویژن Hikevision؛ Nexans؛ Legrand؛ Mikrotik؛ Cisco؛ HP ؛D-Link ؛TP-Link و … می‌باشد

رایکانت در مراحل اجرای یک پروژه زیرساختی

مشاوره

ارائه خدمات مشاوره و در صورت لزوم بازدید از محل اجرای پروژه، که شامل امکان‌سنجی پروژه می‌گردد.

طراحی

مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش در اجرای یک پروژه، طراحی و نقشه شماتیک زیرساخت دوربین و شبکه ، مسیر عبور کابل ها، نوع تجهیزات دوربین و شبکه و همچنین و توپولوژی زیرساخت می‌باشد.

تامین تجهیزات مورد نیاز

بخش فروش تجهیزات رایکانت تمام تجهیزات مورد نیاز پروژه را تأمین می‌نماید.

اجرا، نصب و راه اندازی پروژه

خدمات نصب و راه اندازی شامل دو بخش اصلی است:

خدمات پسیو: نصب زیرساخت و سخت‌افزار دوربین و شبکه

خدمات اکتیو شبکه: نصب نرم‌افزارها و سرویس‌های دوربین و شبکه می‌باشد، که رایکانت با بالاترین کیفیت و طبق استانداردهای روز تمام عملیات پسیو و اکتیو را طبق قرارداد و در کمترین زمان انجام می‌دهد.

آموزش

بعد از مراحل نصب و پیاده سازی زیرساخت دوربین و شبکه، آموزش‌های لازم توسط تیم ما به افراد معرفی شده از جانب کارفرما، جهت توانمند‌سازی افراد در کار با تجهیزات داده می‌شود تا در صورت بروز برخی مشکلات بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن آن را برطرف سازند.

پشتیبانی

ارائه خدمات گارانتی، پشتیبانی تلفنی و حضوری در صورت بروز مشکلات و بازدیدهای دوره‌ای از زیرساخت های دوربین و شبکه جزء خدماتی است که به مشتریان ارائه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *