خدمات شبکه رایکانت

خدمات شبکه

شرکت خدمات شبکه رایکانت، یک مجموعه مهندسی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌باشد که به شکل تخصصی و متمرکز بر روی خدمات شبکه فعالیت می‌کند.

شرکت رایکانت در بخش‌های مختلفی همچون خدمات شبکه‌‌‌های کامپیوتری، شبکه‌های درون سازمانی و قسمت‌های وابسته به آن فعالیت می‌کند. ما خدمات خو در را به تمامی کسب و کارهای کوچک و بزرگ از جمله شرکت‌ها، سازمان‌ها، ادارات کوچک و بزرگ، آموزشگاه‌ها، هتل‌ها، مجتمع های اداری تجاری، صنعتی و تمامی مجموعه‌هایی که به این نوع از خدمات احتیاج دارند، ارائه می‌دهیم.

مجموعه فعالیت‌های ما طیف گسترده‌ای از انواع خدمات کامپیوتری، خدمات شبکه، خدمات مشاوره شبکه، پشتیبانی سیستم های کامپیوتری و شبکه، نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری و خدمات مرتبط با حوزه آی تی را شامل می‌گردد، که به شرح زیر می‌باشد:

خدمات شبکه در شرکت رایکانت

خدمات مشاوره شبکه

مشاوره تخصصی و ارائه راهکارهای حرفه‌ای شبکه در بخش‌های مختلفی همچون نصب زیرساخت و پسیو شبکه، پشتیبانی و نگهداری شبکه و نصب دوربین‌های مداربسته و پیاده‌سازی سیستم های حفاظتی و نظارتی

خدمات پسیو شبکه

اجرای پروژه‌های پسیو شبکه، کابل کشی و ترانکینگ، نصب تجهیزات اتاق سرور، رک و سیستم‌های وایرلس، نصب دوربین‌های مداربسته و پیاده سازی سیستم های نظارتی و حفاظتی برای کلیه کسب و کارها

خدمات طراحی شبکه

آنالیز و طراحی نقشه پسیو شبکه و زیرساخت، طراحی سیستم‌های دوربین مداربسته و نقشه سیستم‌های نظارتی، عیب یابی و رفع ایرادات طراحی و بهینه سازی شبکه و زیرساخت

خدمات پشتیبانی شبکه

ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به صورت حرفه‌ای و 24 ساعته در تمامی خدمات اجرایی به صورت قرارداد پشتیبانی شبکه و زیرساخت و قرارداد سرویس و نگهداری دوربین مداربسته

تماس با مشاورین رایکانت

برای دریافت مشاوره در خصوص خدمات شبکه با ما تماس بگیرید.

اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های خدمات شبکه‌های کامپیوتری در شرکت رایکانت شامل موارد زیر می‌باشد که هر کدام مجموعه‌ای از خدمات کوچکتر را شامل می‌گردد:

 • خدمات مشاوره شبکه و ارائه راهکار
 • خدمات نصب شبکه، راه اندازی و پیاده سازی شبکه‌های کامپیوتری
 • خدمات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری

خدمات مشاوره شبکه

در این بخش، ارائه مشاوره‌های تخصصی و ایده‌های مناسب در زمینه نصب و راه‌اندازی شبکه، پسیو شبکه، طراحی شبکه، راه‌اندازی اتاق سرور، خرید تجهیزات شبکه- سرور و کامپیوتر، نصب دوربین مداربسته، نصب سانترال پاناسونیک و … ، نصب UPS و خدمات انفورماتیک به شرکت‌ها، کارخانجات و … هدف اصلی شرکت رایکانت می‌باشد. این ایده‌ها و راهکارها با در نظر گرفتن شرایط خاص هر شرکت و همچنین معیارهایی چون هزینه، کیفیت، سرعت، امکان‌سنجی، آینده‌نگری صورت می‌گیرد. شرکت نصب و راه اندازی شبکه‌های کامپیوتری رایکانت خدمات مشاوره تخصصی خود را به صورت رایگان (تلفنی و حضوری) به مشتریان عزیز در تهران و کرج ارائه می‌دهد.

Raykanet-1x1-icon
اولویت ما در ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی شبکه، در نظر گرفتن هزینه و استاندارد کیفیت طرح پیشنهادی می‌باشد.

خدمات نصب شبکه

هدف اصلی در این بخش، نصب و پیاده‌سازی شبکه از نظر پسیو و زیرساخت سخت‌افزاری و همچنین از نظر نرم‌افزارها و سرویس‌های شبکه می‌باشد. چنانچه نرم‌افزار شبکه در کنار تجهیزات زیرساختی مناسبی قرار نگیرد، نمی‌تواند نیازهای یک مجموعه را برطرف نماید و حتی خود موجب هدر رفت منابع می‌گردد، در نتیجه این دو بخش باید در کنار یکدیگر به صورت استاندارد و اصولی راه‌ اندازی گردد.

خدمات نصب شبکه خود به دو بخش تقسیم می گردد:

بخش اول: نصب و راه اندازی تجهیزات پسیو شبکه (زیرساخت و سخت افزار شبکه)

این بخش در واقع همان خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه می‌باشد. طراحی نقشه شبکه، توسعه، نصب و استقرار تجهیزات شبکه مانند کابل، داکت، رک، سرور، سوئیچ، روتر و … در این مرحله انجام می‌گردد. بخشی از این خدمات به شرح زیر می باشد:

 • آنالیز شبکه و تست فلوک
 • طراحی نقشه شبکه
 • کابل کشی شبکه و ترانکینگ شبکه‌های کامپیوتری
 • راه اندازی و اجرای شبکه های بیسیم Wireless و Point to Point
 • اجرای شبکه ساختار یافته
 • نصب و راه اندازی تجهیزات اتاق سرور همراه با آرایش
 • کابل‌های ارتباطی
 • نصب انواع پچ پنل
 • نصب انواع رک دیواری و ایستاده، سوئیچ و سرور
 • کابل‌کشی تجهیزات صوتی و تصویری
 • کابل‌کشی برق و نصب تجهیزات UPS
 • کابل‌کشی تلفن و نصب تجهیزات سانترال
 • نصب و پیاده سازی تجهیزات دوربین مداربسته تحت
 • شبکه در بهترین فضای ممکن
 • جابه‎جایی تجهیزات پسیو شبکه – جابه‌جایی اتاق سرور
 • توسعه و ارتقاء شبکه
 • ارائه نقشه و مستندات کارهای اجرا شده

بخش دوم : نصب و راه اندازی اکتیو شبکه (نرم افزار شبکه)

بخشی از خدمات اکتیو شبکه رایکانت عبارتند از:

 • نصب و راه‌اندازی دامین
 • نصب و راه‌اندازی سرورهای لینوکسی و ویندوزی
 • نصب و راه‌اندازی سرویس‌های نرم‌افزاری تحت شبکه
 • نصب و راه‌اندازی شبکه‌های وایرلس
 • نصب و آپدیت سیستم عامل کلاینت و سرورها
 • نصب و راه‌اندازی انواع آنتی ویروس بر سیستم‌های کامپیوتری و سرور
 • نصب و پیکربندی تجهیزات سخت افزاری شبکه مانند روتر، سوئیچ، فایروال و …
 • خدمات VOIP
 • کنترل و مدیریت مصرف اینترنت
 • نصب فایروال‌های سخت افزاری
 • راهکارهای مجازی سازی
 • نصب و راه‌اندازی ایمیل سرور

در بخش اول، شرکت خدمات شبکه رایکانت بر اساس استانداردها و اصول کابل کشی ساخت یافته شبکه و با در نظر گرفتن شرایط هر پروژه، یک زیرساخت مناسب را راه‌اندازی می‌کند و در بخش دوم با ارائه مشاوره در خصوص سرویس‌ها و نرم افزارها متناسب با نیازهای شرکت و سپس نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه، شبکه را به مرحله بهره‌وری می‌رساند.

متخصصین و کارشناسان شرکت رایکانت، توانایی و دانش کافی برای کمک به شرکت‌ها در جهت طراحی، برنامه‌ریزی و ارتباط تمامی تجهیزات شبکه با تکنولوژی‌های متفاوت را دارند. مانند ارتباطات تلفنی تحت شبکه (VOIP)، شبکه‌های کامپیوتری کابلی، وایرلس و فیبر نوری، دوربین‌های مداربسته تحت شبکه جهت نظارت داخلی و خارجی، ارتباطات اینترنتی و غیره. ما می‌توانیم مراکز داده، سرورها، کلاینت‌ها را جهت بهره‌برداری مناسب شرکت‌ها و مجموعه‌های گوناگون با تعرفه‌های متنوع و استاندارد نگه داریم به طوری که همیشه در دسترس باشد و برای شرکت‌های کوچک نیز مقرون به‌صرفه باشد.

خدمات پشتیبانی شبکه و سخت‌افزار

این بخش وظیفه نگهداری از تجهیزات سخت‌افزاری و سرویس‌های نرم‌افزای شبکه را بعد از مرحله نصب و راه‌اندازی شبکه بر عهده دارد.

نگهداری از تجهیزات شبکه، سخت‌افزار شبکه، زیرساخت شبکه، سیستم‌های کامپیوتری و شبکه، دوربین‌های مداربسته و … به همراه پشتیبانی نرم‌افزارهای تحت شبکه و سرویس‌های شبکه مانند سیستم‌عامل سرور و کلاینت، دامین، ایمیل سرور، بک آپ سرور، سرورهای حسابداری، فایروال‌ها، نرم‌افزارهای امنیتی، آنتی ویروس‌ها و … از جمله مواردی است که مورد پشتیبانی شبکه قرار می‌گیرد.

خدمات پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری و شبکه‌های درون سازمانی به دلیل مهم بودن سرویس‌ها و نرم‌افزارهای اجرا شده در شبکه، از اهمیت ویژه‌ای برای شرکت‌ها و سازمان‌ها برخوردار است.

ویژگی خدمات پشتیبانی شبکه رایکانت

چرا رایکانت؟

اگر تجارت شما به سیستم‌های کامپیوتری وابسته است، به جرأت این اطمینان را به شما می‌دهیم که ما تنها شرکت ارائه‌دهنده خدمات شبکه‌های کامپیوتری هستیم که می‌توانیم مزایای بسیار زیادی را برای شما به ارمغان آوریم.

1- سرعت در پاسخگویی

ما در کمتر از یک ساعت جوابگوی سوالات شما خواهیم بود. یک تکنسین به طور اختصاصی وظیفه بررسی و رفع مشکلات شما را برعهده خواهد داشت. شما می‌توانید به صورت آنلاین با ما ارتباط برقرار کنید و ما ­می‌توانیم با وارد شدن به سیستم شما از راه دور، مشکلات شما را به سرعت حل کنیم، بدون اینکه نیاز باشد منتظر حضور کارشناس و یا تکنسین شبکه باشید تا در محل شما حاضر گردد.

2- قابل اطمینان

رایکانت از سال 1390 مشغول به کار است. بزرگترین افتخار و دستاورد ما تعداد زیاد مشترکین ما است که در این سال‌ها به ما اعتماد کرده‌اند.

3- تجربه

فقط تکنسین‌های حرفه­‌ای و با سابقه کاری 5 تا 10 سال و یا بیشتر استخدام می­‌کنیم و به طور منظم فرصت‌های آموزشی‌ در اختیار تکنسین‌هایمان قرار می­‌دهیم تا با آخرین تکنولوژی­‌ها همگام باشیم.

4- ذکاوت در کار

طراحی، ارزیابی و یا امکان‌سنجی راهکارهای فناوری را با درک کامل از منافع تجاری شرکت شما، ارائه می‌دهیم.

5- همه خدمات در یک‌جا

متخصصان رایکانت به تمامی جنبه­‌های زیرساختی کسب و کار شما مانند مدیریت سخت افزار و نرم افزار، مدیریت زیرساخت شبکه، طراحی و نقشه شبکه، مدیریت پروژه‌های IT، تمدید قرارداد پشتیبانی شبکه، نگهداری از تمامی تجهیزات شبکه و تمامی تکنولوژی‌های مرتبط به صورت یک‌جا رسیدگی می‌کنند و بر روی سیستم‌های آی تی شما متمرکز می‌‌شوند و با ایجاد احساس اطمینان شما می توانید تمامی تمرکز خود را بر روی کسب و کار خود قرار دهید.

6- ارائه گزارشات و مستندات:

کلیه اموری که توسط متخصصان و کارشناسان شرکت خدمات شبکه رایکانت انجام می‌پذیرد، به‌طور کامل ثبت و یک نسخه از گزارش در شرکت بایگانی و یک نسخه هم به مدیران شرکت ارجاع داده می‌شود.

Raykanet-1x1-icon
از ویژگی‌های شاخص مجموعه رایکانت ارائه خدمات با در نظر گرفتن منافع و توان مالی شرکت‌ها می‌باشد.

سخن پایانی

خدمات شرح داده شده، بخش اصلی حوزه کاری شرکت خدمات شبکه رایکانت می‌باشد. ما همواره سعی کرده‌ایم که در این زمینه بهترین خدمات شبکه را با مناسب‌ترین قیمت‌های خدمات پسیو شبکه به مشتریان خود ارائه دهیم. این سرویس‌ها و خدمات همگی در جهت حل مشکلات، بالا رفتن بهره‌وری و سودآوری بیشتر برای شرکت‌ها صورت می‌گیرد.

 برای ارائه خدمات بهتر، لزوماً داشتن تخصص و دانش سطح بالا کافی نیست. از آن جا که خدمات مرتبط با شبکه در اکثر مواقع هزینه‌بر و گران هستند، ارائه خدمات مشاوره شبکه مناسب، استفاده درست از منابع و همچنین نحوه نصب و راه اندازی سرویس‌ها و زیرساخت شبکه و تجهیزات شبکه استاندارد، می‌تواند تأثیر به‌سزایی در میزان هزینه‌های ایجاد شده برای شرکت‌ها داشته باشد. 

خدمات با کیفیت و مناسب با در نظر گرفتن این نکته که می‌بایست کم‌ترین هزینه ممکن ایجاد گردد، یک کار کاملاً حرفه‌ای و پیچیده می‌باشد. در همین راستا از ویژگی‌های شاخص شرکت رایکانت ارائه خدمات با در نظر گرفتن منافع و توان مالی شرکت‌ها می‌باشد. ما هزینه‌های گزاف به مشتریان خود تحمیل نمی‌کنیم و همیشه تلاش می‌کنیم تا با آینده‌نگری درست از هزینه‌های اضافی احتمالی جلوگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *