8 نکته مهم در انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای باغ

آمار ثبت شده سرقت می‌گوید که به طور متوسط ​​از هر ۷ خانوار، ۱ خانوار در سال سرقت از باغ را تجربه می‌کنند. و در 85 درصد از این جرایم، پلیس حاضر در صحنه معتقد بوده است که دوربین‌های مداربسته، به جلوگیری از تلاش‌ها برای سرقت کمک می‌کنند. اما بهترین دوربین مداربسته چیست؟ و آن را چگونه انتخاب کنیم؟ با توجه به طیف گسترده‌ای از انواع دوربین‌ مداربسته فضای باز که در بازار وجود دارند، انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای باغ دشوار خواهد بود. بنابراین، بیایید در این مطلب نگاهی دقیق‌تر به ویژگی‌هایی بیندازیم که برای انتخاب بهترین دوربین‌های کداربسته فضای باز مانند باغ‌ها باید در نظر داشته باشید.

دید در شب، تشخیص حرکت، فضای ذخیره‌سازی، ویدئو با کیفیت بالا، مدل دوربین، ویژگی‌های هوشمند، دوام در فضای باز و… فهرستی طولانی از ویژگی‌هایی است که باید برای انتخاب در نظر بگیرید. همه این ویژگی‌های مطمئناً به دوربین‌های امنیتی باغ شما برتری بیشتری می‌بخشد. در این مقاله به بررسی این ویژگی‌های مهم برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای باغ پرداخته‌ایم.

آنچه باید قبل از خرید بهترین دوربین مداربسته برای باغ بدانید

امروزه گزینه‌های بسیار زیادی برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته برای باغ در دسترس هستند. بنابراین برای کمک به این انتخاب، نکات مهمی که باید قبل از خرید و نصب دوربین مداربسته برا باغتان در نظر بگیرید، آورده‌ایم:

1- بودجه شما برای خرید دوربین مداربسته چقدر است؟


اولین چیزی که هنگام خرید بهترین دوربین مداربسته برای باغ، باید بدانید این است که بودجه شما چقدر است. جواب این سوال تحت تأثیر موارد بسیاری از جمله، تعداد دوربین‌های مورد نیاز، نوع دوربین‌های مورد نیاز و موارد دیگر قرار خواهد گرفت. شروع برنامه‌ریزی با در نظر گرفتن بودجه‌ای که دارید، انتخاب شما را در مورد سایر عوامل مرتبط با دوربین‌های فضای باز آسان‌تر می‌کند.

دوربین‌های مداربسته در فضای باز با قیمت‌های متفاوتی در بازار وجود دارند. مشکل اصلی دوربین‌های ارزان‌تر این است که اغلب ویدئوهایی با وضوح پایین‌تری دارند و ممکن است سایر ویژگی‌های مورد نظر شما (دید در شب، مقاومت در برابر سرما و غیره) را نداشته باشند. شما لزوماً به گران‌ترین دوربین موجود در بازار نیاز ندارید، اما اگر بتوانید قیمت بالاتری بپردازید، احتمالاً دوربین‌های بهتری خواهید داشت. این به معنای ویدئوی باکیفیت‌تر و شانس بیشتر برای ثبت جزئیات مورد نیاز برای دستگیری مجرمان است.

مهم نیست که بودجه شما برای تهیه بهترین دوربین مداربسته برای باغ چقدر است، استفاده از نصب‌کننده حرفه‌ای دوربین‌های مداربسته مانند شرکت رایکانت می‌تواند به شما کمک کند تا بفهمید نیازهای امنیتی شما چیست و بدین ترتیب می‌توانید بر اساس بودجه خود از پس هزینه‌ها برآیید.

2- میدان دید دوربین چقدر است؟

معمولا برای خرید بهترین دوربین های مدار بسته برای فضای باز، خریداران کمتر به میدان دید توجه می‌کنند. شاید تصور کنید که همه دوربین‌ها در هنگام مشاهده رویدادها و ضبط تصاویر، کار یکسانی انجام می‌دهند. اما برخی از دوربین‌ها زاویه دید وسیع‌تری برای ضبط فیلم دارند.

هرچه میدان دید وسیع‌تر باشد، دوربین فضای بیشتری را پوشش می‌دهد. بنابراین، مثلا دوربینی با میدان دید 90 درجه ممکن است فقط 80% صحنه را ثبت کند، در حالی که یک دوربین با میدان دید 130 درجه می‌تواند 100٪ فضای مورد نظر را بدون مشکل فیلم‌برداری کند.

زوایه دید دوربین مداربسته برای باغ

اگر قبل از خرید، به فکر میدان دید دوربین باشید، می‌توانید از این گزینه به نفع خود استفاده کنید. به این صورت که برای پوشش مقدار فضای مورد نظرتان، دوربین‌های کمتری استفاده کنید. و همچنین با هیچ نقطه کوری مواجه نخواهید شد که توسط دوربین شما پوشش داده نشود. در این صورت می‌توانید ادعا کنید بهترین دوربین مداربسته برای باغ را تهیه کرده‌اید و تمام مناطق آسیب‌پذیر را پوشش داده‌اید.

اگر انجام محاسبات برای فهمیدن میدان دید مورد نظر برایتان آسان نیست، نگران نباشید، زیرا این نکات جزء بدیهی‌ترین مواردی است که یک شرکت حرفه‌ای مشاوره و نصب دوربین‌های مداربسته به طور خودکار مورد توجه قرار می‌دهد. آنها محاسبات سخت را انجام خواهند داد تا مطمئن شوید که دوربین مداربسته فضای باز، پوشش جامعی را ارائه می‌دهد و باغ شما را کاملاً محافظت می‌کند.

3- وضوح تصویر چقدر است؟

اکثر دوربین‌ها معمولا در کیفیت استاندارد تولید می‌شوند و بعضی از آنها نیز تا رزولوشن 4K و حتی وضوح فوق‌العاده بالاتر در دسترس هستند. هرچه وضوح تصویر بالاتر باشد، کیفیت تصویر واضح‌تر خواهد بود.

720p  می‌تواند تصویر نسبتا واضحی به شما بدهد و ظرفیت ذخیره‌سازی زیادی نیاز لازم ندارد. اما 1080p رایج‌ترین رزولوشن است، و آن هم به نسبت ظرفیت ذخیره‌سازی زیادی نیاز ندارد. همچنین دوربین‌های 2k  و 4k (Ultra HD)  نیز در دسترس هستند، اما اینها نیاز به اتصال شبکه قوی و ظرفیت ذخیره‌سازی بیشتری دارند، که در نتیجه ممکن است هزینه‌های ذخیره‌سازی بیشتری به همراه داشته باشند.

یک دوربین امنیتی حرفه‌ای برای باغ، معمولاً وضوح بسیار بالاتری دارد (دوربین‌های 1080p، 4 و 5 مگاپیکسلی امروزه محبوب‌ترین دوربین‌ها هستند)

 نکته: توجه داشته باشید که بهترین دوربین مداربسته برای باغ بهتر است وضوح حداقل 1080p  داشته باشد. در این صورت می‌توانید یک عکس بسیار واضح بگیرید و حتی جزئیاتی مانند کرم‌های روی برگ‌ها را نیز مشاهده کنید! حتی امروزه دوربین‌های 5 مگاپیکسلی و حتی 4K  مقرون به صرفه برای باغ با وضوح قابل مقایسه با یک دوربین دیجیتال پیچیده در بازار وجود دارد.

4- آیا دوربین دید در شب دارد؟

حتی اگر نورپردازی در فضای باز دارید، باید تصمیم بگیرید که دوربین‌های شما دید در شب داشته باشند یا خیر. دید در شب، ضبط فیلم را برای دوربین‌های شما آسان‌تر می‌کند، صرف نظر از اینکه در چه ساعتی از روز یا شب باشد. اگر هر گونه نگرانی امنیتی در ارتباط با دسترسی شبانه به باغ خود دارید، تهیه بهترین دوربین مدار بسته دید در شب بهترین گزینه است.

برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا بهترین دوربین دید در شب برای باغ شما ضروری هستند یا خیر، ایده خوبی است که در اطراف باغ خود قدم بزنید و به دنبال نقاطی باشید که ممکن است نگرانی امنیتی وجود داشته باشد. سپس به نور منطقه نگاه کنید تا ببینید آیا دوربین‌های بدون دید در شب قادر به ضبط دقیق ویدئو در این قسمت هستند یا خیر. اما اگر برای این انتخاب شک داشتید همیشه بهتر است ایمنی را انتخاب کنید به جای اینکه بعد از سرقت متاسف شوید. بنابراین در این حالت بهترین دوربین مداربسته برای باغ، داشتن دوربین‌هایی با قابلیت دید در شب است.

حتی با استفاده از ویژگی استارلایت می‌توانید بهبود دید در شب را بیشتر کنید.  دوربین استارلایت، قابلیت دید در شب به صورت رنگی دارد، در صورتی که دوربین‌های معمولی فیلم‌های شبانه را به صورت سیاه و سفید نمایش می‌دهند.

5- دوربین در چه شرایط آب و هوایی می‌تواند کار کند؟

دوربین ضد آب برای باغ

این یکی دیگر از عواملی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود. بهترین برندهای دوربین مداربسته برای فضای باز برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف طراحی شده‌اند. برخی برای آب و هوای بارانی و مرطوب طراحی شده‌اند، و برخی دیگر مقاوم در برابر دمای زیر صفر و برف و بوران هستند. در مورد آب و هوای منطقه خود فکر کنید و سپس به دنبال بهترین دوربین مداربسته برای باغ، متناسب با آب و هوای آنجا باشید.

همچنین ایده خوبی است که در صورت خراب شدن دوربین‌های مداربسته فضای باز در اثر آب و هوای بد، از قبل یک برنامه اضطراری داشته باشید. به عنوان مثال، اگر دوربین‌های امنیتی شما در اثر طوفان یا تگرگ آسیب ببینند، باید برنامه‌ای داشته باشید تا در سریع‌ترین زمان ممکن دوربین‌های شما مجدد آماده به کار شوند. همچنین لازم است به این فکر کنید که اگر هوای بد، برق ساختمان شما را قطع کند یا اینترنت را قطع کند، چه کاری انجام خواهید داد. اگر از قبل بدانید که چگونه با این مسائل برخورد ‌کنید، استرس خود را کاهش می‌دهید.

6- آیا به دوربین سیم دار یا بی سیم نیاز دارید؟

دوربین مداربسته بیسیم برای باغ

برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا دوربین‌های سیمی یا بی سیم برای باغ شما مناسب‌تر هستند، چند نکته متفاوت وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ابتدا به مکان‌هایی که می‌خواهید دوربین‌های مداربسته را قرار دهید نگاه کنید. آیا می‌توانید برای آن مکان سیم‌کشی انجام دهید؟ اگر نه، بهتر است بهترین دوربین مداربسته بیسیم را برای باغتان تهیه کنید.

همچنین باید به نحوه ذخیره فیلم فکر کنید. اگر به دنبال داشتن یک سیستم ذخیره‌سازی فیزیکی داخلی هستید، دوربین‌های سیمی این کار را به طور موثرتر انجام می‌دهند. اگر بیشتر به فضای ذخیره‌سازی ابری علاقه دارید، دوربین‌های بی‌سیم ممکن است مناسب‌تر باشند، اگرچه دوربین‌های سیمی هم می‌توانند برای فضای ابری استفاده شوند.

اگر به دوربین‌ مداربسته بیسیم فکر می‌کنید، باید در نظر داشته باشید که آیا اتصال اینترنت وای‌فای به اندازه کافی سریع و پایدار هست که تضمین کند دوربین‌ها به درستی کار کنند یا خیر. اگر این احتمال وجود دارد که اینترنت شما در مقطعی قطع شود یا پهنای باند مناسب را ندارید، بهتر است از دوربین‌های سیمی استفاده کنید تا مشکلی پیش نیاید. (البته دوربین بیسیم بدون اینترنت نیز کار می‌کند ولی دیگر قابلیت نظارت از راه دور را نخواهید داشت).

اگر نمی‌دانید از بین دوربین‌های سیمی یا بی‌سیم، کدام برای باغ شما مناسب‌تر است، با کارشناسان ما در رایکانت تماس بگیرید. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم تا مزایا و معایب انواع دوربین مداربسته در فضای باز را مرور کنید تا مطمئن شوید که بهترین دوربین‌ مداربسته برای باغ شما کدام است.

7-  آیا دوربین دارای قابلیت تشخیص حرکت است؟


قابلیت تشخیص حرکت، یکی از ویژگی های پیشرفته دوربین مداربسته است. دوربین‌های مداربسته فضای باز کاندیدای عالی برای فناوری تشخیص حرکت هستند. استفاده از دوربین‌های مجهز به تشخیص حرکت به این معنی است که این دوربین‌ها ساعت‌ها فیلم بی‌فایده را زمانی که هیچ اتفاقی نمی‌افتد، ضبط نمی‌کنند، بلکه فقط زمانی شروع به ضبط می‌کنند که حرکتی تشخیص دهند.

اما تشخیص حرکت کاملاً هم بی‌عیب نیست. زیرا این فناوری اغلب به اندازه‌ای حساس است که ممکن است دوربین‌ها با عبور هر حیوان یا جنبده‌ای هم فعال شوند. با این حال، این فناوری هنوز هم یک پیشرفت بزرگ نسبت به ضبط بی‌وقفه دوربین در زمانی است که هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

اگر مطمئن نیستید که لازم است برای همه دوربین‌های مداربسته باغ خود از تشخیص حرکت استفاده کنید یا خیر، می‌توانید از ترکیب دوربین‌ها استفاده کنید. یعنی دوربین با قابلیت  تشخیص حرکت برای مناطقی که تشخیص می‌دهید لازم است و دوربین با ضبط پیوسته، برای مناطقی که به نظارت مداوم نیاز دارد استفاده کنید.

8- آیا به دوربین مداربسته‌ای برای ادغام با سایر فناوری‌ها نیاز دارید؟


یکی از بزرگترین مزایای دوربین‌های مداربسته جدید، توانایی آنها برای ادغام با سایر اشکال فناوری است. همانطور که گفتیم، همه دوربین‌های مداربسته فضای باز از نظر سازگاری برابر نیستند.

قابلیت‌ نظارت از راه دور، یکی از اصلی‌ترین امتیازاتی است که بهتر است به دنبال آن باشید. اگر به این مسئله اهمیت می‌دهید که بتوانید از راه دور فیلم دوربین‌های خود را بررسی کنید، باید با یک نصب‌کننده حرفه‌ای دوربین‌های مداربسته کار کنید، تا این اطمینان را بدست آورید که دوربین‌های شما با هر بستر ذخیره‌سازی دیجیتال که استفاده می‌کنید همگام می‌شوند.

برخی از بهترین دوربین‌های مداربسته برای باغ نیز می‌توانند با برنامه‌های موجود در تلفن‌های هوشمند همگام شوند. و در صورت شناسایی موارد غیرعادی، هشدار ارسال کنند. اگر تشخیص حرکت را انتخاب کرده باشید، این ویژگی هشدار هم می‌تواند بسیار مفید باشد. زیرا اگر دوربین‌ها حرکت را تشخیص داده و شروع به ضبط کنند، می‌توانید هشدارهای آن را هم روی تلفن همراه خود دریافت کنید.

همچنین دوراندیشی خواهد بود اگر بررسی کنید که پلتفرم‌های مختلف در آینده نزدیک چه ویژگی‌های جدیدی را برای عرضه برنامه‌ریزی می‌کنند. تا بتوانید دوربین‌هایی را انتخاب کنید که سازگار هستند. هر چند در صورت نیاز همیشه می‌توانید دوربین‌های خود را ارتقا دهید، اما اگر دوربین‌های مداربسته فضای بازی را انتخاب کنید که برای کار با فناوری‌های جدید طراحی شده‌اند، کار خود را آسان‌تر می‌کنید.

ویژگی‌های دیگری که باید در نظر بگیرید:

  • ذخیره‌سازی ویدیو

برای دسترسی به ویدیو و فیلم‌های خود در هر زمان که به آنها نیاز دارید، باید حتما یک سیستم ذخیره‌سازی ویدیویی امن داشته باشید.

اکثر دوربین‌ها با استفاده از هارد دیسک نصب شده بر روی DVR یا NVR،  یا کارت میکرو SD روی خود دوربین، ویدیو را به صورت محلی ذخیره می‌کنند. دوربین‌هایی هم وجود دارند که هم از فضای ذخیره‌سازی محلی و هم فضای ابری استفاده می‌کنند.

  • روشنایی اتوماتیک

برخی از دوربین‌های مداربسته هوشمند برای فضای باز، دارای عملکردهای روشنایی خودکار هستند. به این صورت که اگر ویژگی‌ تشخیص حرکت آنها فعال شود، یک چراغ امنیتی بازدارنده را روشن می‌کنند.

  • قابلیت حرکت دوربین

قابلیت حرکت دوربین به شما امکان می‌دهد به راحتی نمای دوربین را تغییر دهید. این به قابلیت‌های هوشمند برای مشاهده ویدیو از راه دور و در زمان واقعی نیز مرتبط است. با دوربین‌های مداربسته موتوری، می‌توانید از راه دور زاویه و نمای دوربین را تغییر دهید تا بتوانید بر آنچه در محل می‌گذرد بهتر نظارت کنید.

دوربین مداربسته برای باغ با قابلیت حرکت

نتیجه‌گیری


زمانی که به دنبال خرید بهترین دوربین مداربسته برای باغ هستید باید به عوامل مختلفی فکر کنید. هنگام تصمیم‌گیری برای خرید دوربین، باید نیازهای امنیتی خود، آب و هوای منطقه، و ویژگی‌های فیزیکی و کیفیت دوربین را در نظر بگیرید. با کمی برنامه‌ریزی و تفکر، دوربین‌های مداربسته شما به راحتی می‌توانند به امنیت کلی باغ شما بیافزایند. دوربین‌های مداربسته، قابل اعتماد و اثبات شده برای جلوگیری از جرم هستند، و همچنین به شما کمک می‌کنند تا در صورت وقوع جرم، اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشید. اگر در مورد بهترین دوربین مداربسته برای باغ و اینکه چگونه می‌توانند نیازهای امنیتی باغ خود را برآورده کنید، سوال خاصی دارید، با ما تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده + چهار =