مشاوره نصب دوربین مداربسته

نحوه نصب دوربین مداربسته به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند نوع دوربین و منبع تغذیه یکی از موارد تاثیرگذار است. مثلا نصب یک دوربین بی‌سیم در فضای باز می‌تواند بسیار متفاوت‌تر از نصب دوربین در فضای داخلی که نیاز به سیم‌کشی دارد، باشد. اما نگران نباشید چون در این مشاوره نصب دوربین مداربسته، به تمامی نکات مورد نیاز در زمینه خدمات دوربین مداربسته پرداخته‌ایم. بعد از مطالعه این مطلب به راحتی می‌توانید بهترین خدمات نصب دوربین مداربسته را تشخیص داده و آن را انتخاب کنید.

اما قبل از شروع به خواندن، اگر مطمئن نیستید که می‌خواهید چه نوع دوربینی نصب یا استفاده کنید، می‌توانید از بین انواع دوربین مداربسته که معرفی کرده‌ایم، ابتدا گزینه مورد نظر خود را پیدا کنید.

هزینه نصب چقدر است؟

اولین نکته‌ای که در مشاوره نصب دوربین مداربسته باید اشاره کنیم، قیمت نصب دوربین مدار بسته است. اگر دوربین مداربسته‌تان را خودتان نصب کنید، دیگر هزینه‌ای برای این کار پرداخت نخواهید کرد. اما اگر ترجیح می‌دهید افراد حرفه‌ای این کار را برای شما انجام دهند، باید با لیست قیمت نصب دوربین مدار بسته آشنا باشید.

قیمت نصب دوربین مدار بسته

نصب دوربین‌های مداربسته  DIY

دوربین مداربسته DIY از جمله دوربین‌هایی است که احتمالا خودتان می‌توانید آنها را به تنهایی نصب کنید. دوربین‌های DIY به گونه‌ای طراحی می‌شوند که تا حد امکان نصب راحت و ساده‌ای داشته باشند. برخی از آنها را می‌توانید روی میز قرار دهید و برخی را روی دیوار نصب کنید. در این بین، آسان‌ترین دوربین‌ها برای نصب، دوربین‌های بدون سیم هستند. نصب دوربین مداربسته بیسیم در خانه ممکن است برای شما هم آسان باشد. اما با این همه، بسیاری از افراد با سوراخ کردن دیوار یا کابل‌کشی راحت نیستند.

نصب حرفه‌ای

اگر تصمیم به راه اندازی دوربین مدار بسته و نصب حرفه‌ای سیستم‌های نظارت تصویری دارید، باید از تکنسین دوربین مداربسته یا کارشناس دوربین مداربسته کمک بگیرید. با کمک افراد متخصص، تمام فرایند نصب، راه‌اندازی و پشتیبانی دوربین مداربسته را به صورت حرفه‌ای و با امنیت بالا دریافت خواهید کرد. مخصوصا برای نصب یکپارچه دوربین‌های مداربسته، چه برای منزل و چه محیط کار، استفاده از نصاب حرفه‌ای یک نیاز ضروری است.

نکته مهم در مشاوه نصب دوربین مداربسته در این قسمت، یافتن شخص ثالث حرفه‌ای برای خدمات و مشاوره دوربین مداربسته است. نصب‌کنندگان حرفه‌ای سیستم دوربین‌های مداربسته، با دقت تمام اجزای سیستم امنیتی را انتخاب، جایگذاری و راه‌اندازی می‌کنند و از عملکرد و سازگاری آنها اطمینان حاصل می‌کنند. این کار به شما اطمینان می‌دهد که سیستم دوربین امنیتی دقیقا به همان صورت که برای کاهش خطرات امنیتی در نظر گرفته شده است، عمل می‌کند.

دوربین مداربسته خود را کجا قرار دهیم؟

مسلما همه ما با دزدان و سارقان سر و کار نداریم، گاهی نیز برای بررسی عبور و مرور یا مراقبت و مانیتور اعضای خانواده یا حیوانات خانگی نیاز به نصب دوربین خواهیم داشت.

ابتدا تصمیم بگیرید برای چه منظوری نیاز به خدمات یا مشاوره نصب دوربین مداربسته دارید. هدف شما از این کار مهم است. زیرا به تشخیص محل قرارگیری دوربین کمک می‌کند؛ که به بهترین وجه بتوانید آنچه را که می‌خواهید ببینید.

داخل خانه یا بیرون؟

بزرگترین تفاوت بین دوربین‌های مداربسته داخلی و خارجی، توانایی آنها در تحمل آب و هوا است . دمای عملکرد و تایید شده دوربینی که می‌خواهید بخرید را بررسی کنید. بعضی از آنها فقط برای فضای داخلی و برخی فقط برای فضای خارج ساختمان مناسب هستند. اما برخی از مدل‌ها نیز وجود دارند که می‌توان آن‌ها را برای هر دو محل بیرون یا داخل استفاده کرد.

محل نصب دوربین مداربسته داخلی

محل نصب دوربین مداربسته داخلی

بهترین محل نصب برای دوربین داخلی، جایی است که میدان دید مناسبی داشته باشد. معمولا نصب دوربین در گوشه یا بالای قفسه و کمد، این دید را به وجود می‌آورد. همچنین علاوه بر نیاز به دید واضح، مخفی بودن دوربین از دید سارقین و نزدیکی بودن آن به منبع برق و اینترنت نیز از نکات ضروری در مشاوره نصب دوربین مداربسته است.

نصب دوربین در فضای داخلی علاوه بر یافتن نقطه مناسب، نصب کردن، شبکه کردن و همگام‌سازی آن با برنامه موبایل یا کامپیوتر؛ نیاز به ظرافت و زیبایی شناسی نیز دارد. برای اینکه منجر به مخدوش شدن دکوراسیون فضای داخلی نشود. مخصوصا در زمان سوراخ‌کاری یا کابل‌کشی.

محل نصب دوربین مداربسته در فضای باز

محل نصب دوربین مداربسته در فضای باز

محبوب‌ترین مکان‌ها برای قرار دادن دوربین در فضای باز، بالای درب ورودی است. برای دوربین فضای باز مطمئن شوید که دوربین برد و میدان دید زیادی داشته باشد. همچنین توانایی تشخیص جزئیات، قابلیت دید در شب و یا داشتن قابلیت هشدار در صورت تشخیص خطر، از نکات مهم در انتخاب و مشاوره دوربین مداربسته در فضای باز است.

کدام بهتر است؟ دوربین سیمی یا بی‌سیم

به طور کلی سه گزینه انتقال دیتا و برق برای دوربین‌های مداربسته وجود دارد:

1- سیمی یا Wired : یعنی دوربین برای اتصال به برق و برای ارسال تصاویر ضبط شده، نیاز به سیم‌کشی دارد.

2- بی سیم یا Wireless: یعنی دوربین شما می‌تواند به‌صورت بی‌سیم به اینترنت متصل شود. اما برای روشن شدن، به سیم برق نیاز دارد.

3- بدون سیم یا Wire-free: این دوربینی است که به هیچ سیمی نیاز ندارد. چه برای روشن شدن و چه برای انتقال تصاویر. این مدل دوربین‌ها از باتری برای تامین برق خود استفاده می‌کنند.

این نکته را در مشاوره نصب دوربین مداربسته سیمی در نظر بگیرید که، با دوربین‌های سیمی از نظر محل قرارگیری کمی دچار محدودیت می‌شوید؛ اما اتصالات دوربین قابل اعتمادتر و ایمن‌تر خواهد بود. برای چنین دوربین‌هایی تنها مرحله اضافه؛ در نظر گرفتن مسیر نصب کابل و محاسبه طول کابل است.

اما یک مزیت بزرگ دوربین‌های بدون سیم (که گاهی اوقات هنوز بی سیم نامیده می‌شود) این است که می‌توانید آنها را تقریباً در هر مکانی قرار دهید. اما همزمان نیز باید مطمئن شوید که در محدوده  Wi-Fi، یا سایر اتصالات بی‌سیم شما قرار داشته باشد.

نکته کلی در این قسمت از مشاوره نصب دوربین مداربسته این است که، مطمئن شوید دوربین خود را دور از دسترس نصب کرده باشید. برای اینکه دزد، کودک یا افراد خرابکار نتوانند آن را دستکاری کنند. متخصصین توصیه می‌کنند دوربین‌ها را حدود 2.5 تا 3 متر بالاتر از سطح زمین نصب کنید.

از چه فضای ذخیره‌سازی برای تصاویر دوربین استفاده کنیم؟

اگر چه فضای ذخیره‌سازی ابری روشی جدید برای نگهداری تصاویر دوربین مداربسته است. اما همچنان فضای ذخیره‌سازی محلی بهترین روش در حفظ حریم خصوصی و راحتی استفاده است.

گزینه‌های ذخیره‌سازی محلی بسته به دوربین متفاوت است. اما معمولا شامل موارد زیر می‌شود:

  • کارت‌های microSD
  • درایوهای  USB
  • دستگاه DVR
  • دستگاه NVR

پیشنهاد رایکانت: مطالعه تفاوت DVR و NVR

خلاصه مشاوره نصب دوربین مداربسته

در بسیاری از موارد خودتان می‌توانید یک دوربین مداربسته را نصب و راه‌اندازی کنید. اما برای نصب چندین دوربین به صورت یکپارچه، همیشه یک حرفه‌ای نیاز است.

اکر خودتان قصد نصب دوربین‌های DIY را دارید، می‌توانید از دستورالعمل‌ها و انواع آموزش نصب دوربین مداربسته در وبلاگ ما کمک بگیرید:

و اگر قصد کمک گرفتن از شرکت حرفه‌ای خدمات و نصب دوربین مدار بسته تهران را دارید با ما تماس بگیرید.

رایکانت سیستم‌های دوربین‌های مداربسته در سطح جهانی را ارائه می‌دهد که توسط نصاب‌های حرفه‌ای نصب می‌شوند. ما سال‌ها تجربه در برنامه‌ریزی، سفارشی‌سازی، نصب و پشتیبانی دوربین های مداربسته داریم. رایکانت انواع دوربین مداربسته  IPو آنالوگ، دوربین‌های مداربسته داخلی و خارجی و تجزیه و تحلیل ویدئویی پیشرفته را ارائه می‌دهد. تخصص رایکانت طراحی و نصب دوربین‌های مداربسته تجاری و خانگی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =